Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Про стан роботи із запитами громадян, поданих на особистому прийомі у першому півріччі 2018 року

 • Кількість запитів, поданих громадянами на особистому прийомі – у першому півріччі 2018 року на особистому прийомі громадянами подано 92 запити.
 • Кількість виконаних соціально-правових запитів, з них: кількість - з позитивним результатом та кількість з рекомендацією звернутись за місцезнаходженням документів – виконано 7 соціально-правових запитів, з них: 5 – з позитивним результатом та 2 з рекомендацією звернутись за місцезнаходженням документів.
 • Кількість виконаних тематичних запитів, з них: кількість – з позитивним результатом та кількість з рекомендацією звернутись за місцезнаходженням документів – виконано 85 тематичних запитів, з них: 82 – з позитивним результатом та 3 – з рекомендацією звернутись за місцезнаходженням документів.
Олена Розовик, начальник архівного відділу
Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації
 

Про роботу архівного відділу Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації за період 02 липня – 13 липня 2018 року

За дорученням Державного архіву Київської області складено довідку про стан роботи із запитами громадян, поданих на особистому прийомі у першому півріччі 2018 року.
Складено звіт про виконання квартального плану роботи архівного відділу та пояснювальну записку про роботу у квітні – червні 2018 року.
На державне зберігання до архіву прийнято 21 од. зб. (управлінська документація).
Надано методичну і практичну допомогу комунальному закладу Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» у проведенні експертизи цінності документів за 2013 – 2018 роки (у зв’язку із реорганізацією закладу): перевірено правильність складання номенклатури справ відповідно до вимог чинних нормативно-методичних документів (номенклатура справ на 2018 рік на 126 статей, в т.ч. 42 – постійно); перевірено правильність відбору документів для включення до складу Національного архівного фонду, визначено ступінь повноти  складу справ, які внесені до опису № 1 справ постійного зберігання та до опису № 2-к справ з кадрових питань.
На черговій розширеній апаратній нараді поінформовано сільських голів, керівників установ, організацій  про проект Державного архіву Київської області» «З відданістю Україні в серці!».
Проведено виявлення документів  за 28-ма справами ф. 1 «Переяслав-Хмельницька районна рада Київської області»; складено 361 картку на виявлені документи.
Прошито 25 справ управлінської документації постійного зберігання.
Зашифровано 54 од. зб. (проставлено архівні шифри на обкладинках справ/два відбитка на одній справі).
Виготовлено і наклеєно 4 ярлики на картонажі.
Виконано 10 запитів: 6 соціально-правових запитів  громадян, 3 соціально-правові запити юридичних осіб, 1 тематичний запит юридичної особи.

Олена Розовик, начальник архівного відділу
Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації
 

Про виконання Плану розвитку архівної справи у Переяслав-Хмельницькому районі у другому кварталі 2018 року

1. Забезпечення збереженості та державний облік документів НАФ
Прошито 91 справу управлінської документації (план – 25 справ) під час надання методичної і практичної допомоги у проведенні експертизи цінності документів установ-фондостворювачів – Дівичківської, Єрковецької, Ковалинської, Козлівської,  Соснівської  сільських рад.
 
Закартоновано 130 справ (при плані 75 справ), які прийнято на постійне зберігання від установ–фондостворювачів: Єрковецької сільської ради, Ковалинської сільської ради, Козлівської сільської ради,  Соснівської сільської ради, управління Держгеокадастру у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області.
 
Відповідно до Плану заходів Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2015 – 2019 роки проведено перевіряння наявності і стану справ 9–ти фондів, 688 од.зб., при плані 7 фондів, 560 од.зб., що складає 122 % виконання квартального плану.
 
2. Створення та розвиток довідкового апарату до документів НАФ
Проведено виявлення документів за 75 справами. Продовжувалася каталогізація ф.17 «Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація». Складено 870 карток на виявлені документи (управлінська документація).
 
3. Формування НАФ та експертиза цінності документів. Організація зберігання документів в архівних підрозділах підприємств, установ і організацій
При плані 75 од. зб. на державне зберігання прийнято 130 од. зб. управлінської документації: на зберігання до архівного відділу передано частини фондів «Єрковецька сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області» (15 од. зб., 2015 – 2017 роки), «Ковалинська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області» (15 од. зб., 2015 – 2017 роки), «Козлівська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області»   (15 од. зб., 2015 – 2017 роки), «Соснівська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області» (20 од. зб., 2012 – 2017 роки); прийнято на зберігання новий фонд – «Управління Держгеокадастру у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області» (65 од. зб., 1996 – 2016 роки).
 
На засіданнях експертної комісії архівного відділу схвалено:
описи управлінської документації постійного зберігання на 404 од. зб. (при плані 175 од. зб.);
описи документів з кадрових питань (особового складу) на 241 од. зб. (при плані 50 од. зб.);
номенклатуру справ Переяслав-Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного Фонду України на 589 статей.
 
4. Використання інформації документів НАФ.
Виконано всього 162 запити: від громадян надійшло 72 запити на архівну інформацію, від юридичних осіб – 90 запитів.
Тематичні запити – надійшло 155 запитів, в т. ч. 67 запитів громадян; виконано 155 запитів, з них позитивно – 150 запитів, з рекомендацією звернутися за можливим місцем зберігання архівної інформації – 5 запитів.
Соціально-правові запити – надійшло 7 запитів, в т. ч. 5 запитів громадян; виконано 7 запитів, з них позитивно – 5 запитів, з рекомендацією звернутися за можливим місцем зберігання архівної інформації – 2 запити.
Стан роботи із запитами громадян. На особистому прийомі прийнято 35 громадян з питань, що стосуються їх запитів про надання архівної інформації, прийнято 41 запит про надання архівної інформації. Від громадян також надійшло 23 запити на архівну інформацію  через засоби електронного зв’язку (на електронну пошту архівного відділу) і 8 запитів через засоби поштового зв’язку (листи). Всі запити громадян виконані.
 
Підготовлено 5 тематичних виставок:
 • у квітні 2018 року оформлено тематичний стенд Пам’яті полеглих за Україну. Стенд містить 3 тематичні плакати:   плакат «Пам’ятаємо всіх, хто воював і загинув за єдину Україну» присвячений пам’яті земляків – полеглих героїв АТО, плакат підготовлено архівним відділом; плакат «Герої не вмирають. Небесна Сотня» з фото усіх Героїв Небесної Сотні, поліграфія; плакат «Небесна Сотня», містить 14 зменшених фотокопій банерів із проекту Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Українського інституту національної пам’яті та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні». Тематичний стенд обрамлений Державним прапором України. Експозиція розміщується на першому поверсі адміністративного приміщення Переяслав-Хмельницької районної держадміністрації.
 • у травні 2018 року оформлено тематичний стенд «Між двох вогнів. Україна у Другій світовій війні». Презентація документів, що розміщені на стенді «Між двох вогнів. Україна у Другій світовій війні», відбулася на районному заході до Дня пам’яті і примирення та до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Стенд містить документальну хронологію війни, зокрема, є розділ про битву за Дніпро, про «Чорну піхоту», чорносвитників і про одного з них – жителя села Строкова (Переяславщина) строківчанина  Василя Мовчана, який переміг у війні. На стенді є документи з інфографікою «Внесок українців у перемогу над нацизмом», «Втрати України у Другій світовій війні», а також фото та інформаційні документи проектів Українського інституту національної пам’яті – «Українці в лавах Об’єднаних націй перемогли агресора», «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової»
 • у травні 2018 року виставлено для експонування тематичний стенд до Дня боротьби за права кримськотатарського народу – річниці депортації кримських татар 18 травня. Стенд містить історичну довідку і фото про депортацію кримських татар (архівні фото та історична довідка опубліковано на сайті Українського інституту національної пам`яті). Також на стенді є копія архівного документа із фонду «Переяслав-Хмельницька районна рада депутатів трудящих Київської області і її виконавчий комітет» за березень 1955 року.
 • у червні 2018 року до Дня Конституції України у приміщенні Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації виставлено для експонування тематичний стенд «Як Україна отримала свою Конституцію».  Історичні архівні документи показують процес прийняття Конституції Незалежної України, становлення та розвиток українського конституціоналізму. На стенді також розміщено публікацію із веб-сайту Українського інституту національної пам`яті «Непрості 14 годин – як Україна отримала свою Конституцію двадцять років тому». Рефреном документальної виставки є твердження Харківської правозахисної групи: «Головну ідею, на яку спирається сучасний конституціоналізм, становить ідея про те, що державна влада і держава в цілому мають діяти лише в межах, дозволених їм народом, вільними громадянами».
 • у червні 2018 року до Дня Державної служби підготовлено стенд «Державній службі – 100 років». На стенді використано архівні документи Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України
 
Оформлено 6 користувачів документів НАФ. Користувачі, окрема, досліджували такі теми: «Історія с. Віненці та діяльність колгоспу в с. Віненці», «Регулювання земельних відносин за рішеннями Хоцьківської сільської ради 2005 – 2007 років». Користувачам видано 55 справ.
 
 
Олена Розовик,
начальник архівного відділу Переяслав-Хмельницької
 районної державної адміністрації

Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

На виконання Указу Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», наказу Державної архівної служби України від 23.02.2015 № 36 «Про участь державних архівів у заходах із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» архівним відділом Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації розпочата робота щодо збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів, які висвітлюють масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року. Звертаємося до юридичних осіб та фізичних осіб з проханням передати на постійне зберігання документальні, фото-, відео- та інші матеріали щодо участі жителів Переяславщини у Революції гідності. З пропозиціями щодо передавання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів (газет, журналів, плакатів, листівок) звертайтеся до архівного відділу Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації  (вул. Богдана Хмельницького, 53, м. Переяслав-Хмельницький, Київська область, тел. 5-00-29).

Про роботу архівного відділу Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації у 2015 році

Архівний відділ Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації працював згідно плану роботи на 2015 рік. Робота архіву була спрямована на збереження Національного архівного фонду України та утримання в належному стані матеріально-технічної бази архіву. Архівом були здійснені заходи щодо реалізації Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи».

1. Забезпечення збереженості та облік документів

Проведено частковий ремонт 20 аркушів документів під час перевіряння наявності.

Прошито 161 справу управлінської документації під час надання практичної допомоги при проведенні експертизи цінності документів установ – джерел комплектування; прошито 9 справ управлінської документації архівного відділу районної держадміністрації.

Закартоновано 577 одиниць постійного зберігання.        

Перевіркою наявності документів було охоплено 3640 одиниць зберігання (при плані 2514). Всі документи в наявності, непошкоджені, проведено частковий ремонт аркушів, складено відповідні акти про результати перевірки.

Складено 10 постелажних картографічних покажчиків.

Переукладено Список фондів архівного відділу Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації за формою, визначеною Правилами роботи архівних установ України.

Внесено 11 записів до книги обліку надходження документів на постійне зберігання.

Складено 28 аркушів фондів.

Складено Відомості про зміни у складі і обсязі фондів станом на 01.01.2015.

Архівний відділ Переяслав-Хмельницької районної держадміністрації у серпні 2015 року отримав додаткове приміщення (кімнату розміром 13,5 кв. м) для розміщення в ній  архівосховища № 3

2. Створення та вдосконалення довідкового апарату до документів

Проведено виявлення документів за 49 справами. Продовжувалася каталогізація двох фондів «Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація», «Переяслав-Хмельницька районна рада». Складено 305 карток на виявлені документи (управлінська документація).

3. Формування Національного архівного фонду. Експертиза цінності документів

При плані 300 од.зб. прийнято 577 одиниць зберігання управлінської документації від підприємств, установ та організацій.

На засіданнях експертної комісії архівного відділу схвалено описів справ на управлінську документацію на 919 од. зб.: (документи 9 сільських рад району, виборчі документи Переяслав-Хмельницької районної, Переяслав-Хмельницької міської та 31 сільських виборчих комісій). Схвалено описів справ з особового складу на  309 од.зб. Схвалено номенклатури справ 37 установ району.

4. Організаційно-методичне керівництво і контроль за роботою архівних підрозділів установ

Організовано і проведено нараду-семінар для сільських голів і секретарів сільських рад на тему «Проведення науково-технічного опрацювання документів сільських рад». Разом із заступником директора ДАКО Лужинською О.М. проведено робочу нараду з керівниками структурних підрозділів Переяслав-Хмельницької РДА з питань з питань впровадження Правил організації діловодства та архівного  зберігання документів. У двох нарадах взяли участь 75 слухачів.

Розроблено План заходів щодо забезпечення приймання-передачі справ, документів та майна комунальної установи «Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району» (10.04.2015). Організовано проведення звірки наявності справ, що знаходяться на зберіганні у трудовому архіві (14.04.2015), складено акт про інвентаризацію справ, акт приймання-передачі архівних фондів, документів та майна КУ «Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району» (20.04.2015). У складі комісії проведено передачу справ, документів та майна комунальної установи «Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району» тимчасово виконуючій обов`язки завідувача (24.04.2015). Надано консультаційно-практичну допомогу з питань архівної справи та організації роботи архіву тимчасово виконуючій обов`язки завідувача комунальної установи «Трудовий архів Переяслав-Хмельницького району» в установі (27.04.2015, 28.04.2015).

Надано консультаційно-практичну допомогу працівникам служб діловодства та архівного підрозділу ТОВ «СВК «Супій» (правонаступник КСП «Дружба», с. Ташань, установи-фондоутворювача) у підготовці документів колективного сільськогосподарського підприємства довгострокового зберігання до передачі в трудовий архів.

07.10.2015 начальник архівного відділу взяла участь у тренінгу для голів  територіальних виборчих комісій Переяслав-Хмельницького району (тренінг проводили тренери Центральної виборчої комісії та Міжнародної фундації виборчих систем в Україні (IFES) Оксана Вертелецька та Тамара Галай). На нараді, зокрема, було розглянуто такі питання: «Про Порядок організації роботи та ведення діловодствау виборчих комісіях з місцевих виборів, що затверджені постановою ЦВК від 05.09.2015 № 228» та «Про Порядок передачі виборчої та іншої документації на зберігання до архівних установ».

Надано консультаційно-практичну допомогу працівникам служб діловодства та архівних підрозділів 18 установ в архівному відділі райдержадміністрації: центр зв`язку та управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, діловод-архівіст; Переяслав-Хмельницька міжрайпрокуратура, завідувач канцелярії; Ковалинська сільська рада, секретар сільської ради; відділ житлово-комунального-господарства, інфраструктури, архітектури та містобудування Переяслав-Хмельницької РДА, головний спеціаліст; відділ кадрової роботи апарату Переяслав-Хмельницької РДА, начальник відділу; Пристромська сільська рада, секретар сільської ради; Полого-Вергунівська сільська рада, секретар сільської ради; Єрковецька сільська рада, сільський голова; спілка громадян співвласників майнових паїв реорганізованого КСП «Мир», с. Мазінки, заступник голови спілки; Дем`янецька сільська рада, секретар сільської ради; Ташанська сільська рада, секретар сільської ради; Дівичківська сільська рада, секретар сільської ради; служба у справах дітей та сім`ї Переяслав-Хмельницької РДА, начальник служби, головний спеціаліст, Денисівська сільська рада, секретар сільської ради; Циблівська сільська рада, секретар сільської ради; Сомководолинська сільська рада, секретар сільської ради; Хоцьківська сільська рада, секретар сільської ради; відділ економіки Переяслав-Хмельницької РДА, начальник відділу. Надано консультаційно-практичну допомогу керівному складу 33 територіальних виборчих комісій при проведенні упорядкування виборчої та іншої документації з місцевих виборів 25 жовтня 2015 року.

Надано 35 консультацій з питань архівної справи і діловодства по телефону.

5. Використання інформації документів Національного архівного фонду

Виконано всього 375 запитів: тематичних – 337 запитів (з позитивним результатом – 323, з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів – 14 запитів) та 38 запитів соціально-правового характеру (з позитивним результатом – 34, з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів – 4 запити).

На особистому прийомі прийнято 162 громадяни.

У 2015 році підготовлено 5 документальних виставок:

 • до Дня пам`яті Героїв Крут підготовлено стенд «Пам'ятай про Крути»;
 • на виконання Указу Президента України від 16.02.2015 № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні» підготовлено 2 стенди під загальною назвою «Україна. Революція Гідності, 21 листопада 2013 року - 22 лютого 2014 року», на стендах експонуються фотодокументи з інтернет-сайту «Майдан. День за днем»;
 • до Дня пам`яті і примирення оформлено виставку архівних документів під назвою «1939 – 1945: ПАМ`ЯТАЄМО – ПЕРЕМАГАЄМО», стенд містить 22 архівні документи з архівного фонду «Редакція газети «Вісник Переяславщини»;
 • до Дня Незалежності України оформлено стенд «Україна. Народжені вільними», стенд містить 9 копій архівних документів архівного фонду «Редакція газети «Вісник Переяславщини»;
 • підготовлено два виставкові стенди на тему «Люди правди» до Дня пам`яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні. Для підготовки стендів використано соціальну рекламу «Люди правди», що містить 15 плакатів про осіб, які розповідали світові правду про Голодомор, та загальний плакат, що розміщені на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті. На стендах є фото і відомості про людей, зусиллями яких світу стала відома правда про Голодомор. Серед них –  британські журналісти  Ґарет  Джонс (1905–1935),  Малкольм  Маґґерідж (1903–1990); митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький; громадська активістка, депутат польського Сейму, автор статей на тему Голодомору Мілена Рудницька; Прем’єр-міністр Норвегії, Президент Ради Ліги Націй у 1933 р., який виніс питання Голодомору на розгляд Ради Ліги Націй Йоган Людвіґ Мовінкель, український письменник Улас Самчук, американський історик-радянолог, автор книги, що є найґрунтовнішою науковою працею про Голодомор «Жнива скорботи» Роберт Конквест, американський історик, голова Комісії Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду Джеймс Мейс, українські громадсько-політичні діячі, публіцисти Володимир Маняк і Лідія Коваленко-Маняк та інші.

Проведено виявлення документів у протоколах виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької районної ради депутатів трудящих про події району за 1959 року. Написано статтю про хронологію дат і подій 1959 року (перша половина) за архівними документами, до друку підібрано 2 світлини з районної газети за 1959 рік. Публікацію «Переяславщина: дати і події. Рік 1959» вміщено у міськрайонній газеті «Вісник Переяславщини» 17.05.2015.

Документи Національного архівного фонду вивчали 7 користувачів, які досліджували, зокрема, такі теми: «Історія с. Козинці», «Створення та розвиток державних органів влади Незалежної України», «Переяслав-Хмельницький район. Історичний нарис. 1917 – 2015 роки», «Затоплені села. Перші згадування і по теперішній час», «Голови сільвиконкому у с. Ковалин у 1943 – 1959 роках». Користувачам видано 57 справ.

Олена Розовик,
начальник архівного відділу 

 

Завдання, функції і права архівного відділу

Основними завданнями архівного відділу є:

1) організація виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, розпоряджень голів Київської обласної та Переяслав-Хмельницької районної державних адміністрацій та здійснення контролю за їх реалізацією;

2) забезпечення у межах своїх повноважень захисту прав і законних  інтересів фізичних та юридичних осіб;

3) розробка проектів розпоряджень голови адміністрації, у визначених законом випадках – проектів нормативно-правових актів з питань реалізації повноважень у сфері архівної справи і діловодства;

4) участь у погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;

5) розгляд в установленому законодавством порядку звернень громадян;

6) опрацювання запитів і звернень народних депутатів України та депутатів місцевих рад;

7) постійне інформування населення про стан здійснення визначених законом повноважень;

8) забезпечення у межах своїх повноважень реалізації державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

9) надання адміністративних послуг у випадках, визначених чинним законодавством;

10) забезпечення захисту персональних даних;

11) реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території Переяслав-Хмельницького району;

12) координація діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема приватних архівних установ, заснованих фізичними особами та/або юридичними особами приватного права (приватні архіви), у питаннях архівної справи і діловодства;

13) внесення до Національного архівного фонду архівних документів, що мають місцеве значення, ведення їх обліку, зберігання та використання відомостей, що в них містяться;

14) здійснення контролю за діяльністю архівних установ і служб діловодства, забезпечення додержання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи;

15) здійснення інших повноважень, передбачених законом.

Архівний відділ для вирішення його основних завдань та відповідно до визначених повноважень у сфері архівної справи і діловодства виконує такі функції:

1) складає і за погодженням з Державним архівом Київської області подає для затвердження в установленому порядку проекти державних цільових програм, затверджує плани розвитку архівної справи у Переяслав-Хмельницькому районі, забезпечує їх виконання;

2) забезпечує зберігання, облік і охорону:

документів Національного архівного фонду з різними носіями інформації, переданих архівному відділу державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та об’єднаннями громадян, громадськими спілками, які діють (діяли) на території Переяслав-Хмельницького району;

документів особового походження;

друкованих, ілюстративних та інших матеріалів, що використовуються для довідково-інформаційної роботи;

облікових документів і довідкового апарату до них;

3) організовує роботу, пов’язану з внесенням профільних документів до Національного архівного фонду або вилученням документів з нього незалежно від місця зберігання і форми власності на них;

4) проводить в установленому порядку облік, обстеження та аналіз діяльності архівних установ, які створені на території Переяслав-Хмельницького району, незалежно від форми власності та підпорядкування;

5) інформує Державний архів Київської області про виявлення архівних документів, що не мають власника або власник яких невідомий, а також про здійснення продажу документів Національного архівного фонду з метою реалізації переважного права держави на їх придбання;

6) веде облік юридичних осіб та фізичних осіб – джерел формування Національного архівного фонду та юридичних осіб, у діяльності яких не утворюються документи Національного архівного фонду, які перебувають у зоні комплектування архівного відділу, на підставі затверджених списків;

7) подає на затвердження Державному архіву Київської області списки джерел формування Національного архівного фонду, які перебувають у зоні комплектування архівного відділу;

8) перевіряє роботу архівних підрозділів і служб діловодства державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, зокрема об’єднань громадян, громадських спілок, релігійних організацій, з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи шляхом проведення планових та позапланових перевірок, надає зазначеним підрозділам і службам методичну допомогу в організації діловодства та зберіганні документів;

9) надає консультаційно-методичну допомогу в організації діяльності архівних установ для централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб на території району, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду (трудові архіви);

10) веде зведений облік архівних документів, що зберігають державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації Переяслав-Хмельницького району, подає належні відомості про ці документи Державному архіву Київської області;

11) надає на договірних засадах послуги підприємствам, установам та організаціям з упорядкування документів та використання відомостей, що містяться в них, розробляє методичні посібники з архівної справи та діловодства;

12) передає Державному архіву Київської області у визначені ним строки документи та довідковий апарат до них для постійного зберігання;

13) створює і вдосконалює довідковий апарат до документів Національного архівного фонду;

14) здійснює грошову оцінку документів Національного архівного фонду, що зберігаються в архівному відділі, у фізичних і юридичних осіб, які перебувають у зоні його комплектування;

15) надає архівні довідки, копії документів, іншу архівну інформацію на запити фізичних і юридичних осіб, переглядає в установленому порядку рішення про обмеження доступу до документів, забезпечує, у разі виявлення в архівних документах недостовірних відомостей про особу, на вимогу фізичних осіб, долучення до архівних документів письмового обґрунтованого спростування чи додаткових відомостей про особу;

16) організовує страхування документів Національного архівного фонду, які надаються у користування поза архівним відділом, у порядку, встановленому законодавством;

17) вивчає, узагальнює і поширює досвід роботи архівних установ;

18) бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови адміністрації, нормативно-правових актів з питань архівної справи;

19) готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами адміністрації документи (аналітичні огляди, довідки тощо) для подання голові адміністрації;

20) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

21) здійснює інші функції, що передбачені законодавством.

Архівний відділ має право:

1) одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію і документи, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

2) залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів адміністрації, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою);

3) вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи адміністрації у відповідній галузі;

4) користуватись в установленому порядку інформаційними базами адміністрації, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;

5) скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції;

6) вимагати від юридичних і фізичних осіб, які мають архівні документи, від часу створення яких минуло понад 50 років, або які мають намір здійснити відчуження, вивезення за межі України архівних документів, проведення експертизи цінності таких документів;

7) отримувати в установленому порядку документи юридичних осіб з метою виявлення документів, що підлягають внесенню до Національного архівного фонду, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;

8) проводити планові та позапланові перевірки архівних підрозділів і служб діловодства державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, об’єднань громадян, громадських спілок, релігійних організацій, а також трудових, приватних архівів з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи;

9) звертатися до суду з позовом про позбавлення власника документів Національного архівного фонду, який не забезпечує належну їх збереженість, права власності на ці документи;

10) порушувати в установленому порядку питання про зупинення діяльності архівних установ, які не забезпечують збереженість документів Національного архівного фонду;

11) порушувати в порядку, встановленому законодавством, питання про притягнення до відповідальності працівників архівних установ, користувачів документами Національного архівного фонду та інших осіб, винних у порушенні законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, а також про відшкодування ними збитків, заподіяних власнику документів Національного архівного фонду або уповноваженій ним особі;

12) розробляти і подавати на затвердження в установленому порядку ціни на роботи і послуги, що виконуються архівним відділом;

13) відвідувати архівні підрозділи і служби діловодства державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та об’єднань громадян, громадських спілок з правом доступу до їх документів, за винятком тих, що згідно із законодавством спеціально охороняються;

14) інформувати голову адміністрації про стан роботи з документами та вносити пропозиції щодо її поліпшення;

15) брати участь у засіданнях дорадчих органів, нарадах, що проводяться в адміністрації, в разі розгляду на них питань роботи з документами.

Олена Розовик,
 начальник архівного віділу
 Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації