Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Про виконання Плану розвитку архівної справи у Переяслав-Хмельницькому районі у другому кварталі 2018 року

1. Забезпечення збереженості та державний облік документів НАФ
Прошито 91 справу управлінської документації (план – 25 справ) під час надання методичної і практичної допомоги у проведенні експертизи цінності документів установ-фондостворювачів – Дівичківської, Єрковецької, Ковалинської, Козлівської,  Соснівської  сільських рад.
 
Закартоновано 130 справ (при плані 75 справ), які прийнято на постійне зберігання від установ–фондостворювачів: Єрковецької сільської ради, Ковалинської сільської ради, Козлівської сільської ради,  Соснівської сільської ради, управління Держгеокадастру у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області.
 
Відповідно до Плану заходів Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2015 – 2019 роки проведено перевіряння наявності і стану справ 9–ти фондів, 688 од.зб., при плані 7 фондів, 560 од.зб., що складає 122 % виконання квартального плану.
 
2. Створення та розвиток довідкового апарату до документів НАФ
Проведено виявлення документів за 75 справами. Продовжувалася каталогізація ф.17 «Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація». Складено 870 карток на виявлені документи (управлінська документація).
 
3. Формування НАФ та експертиза цінності документів. Організація зберігання документів в архівних підрозділах підприємств, установ і організацій
При плані 75 од. зб. на державне зберігання прийнято 130 од. зб. управлінської документації: на зберігання до архівного відділу передано частини фондів «Єрковецька сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області» (15 од. зб., 2015 – 2017 роки), «Ковалинська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області» (15 од. зб., 2015 – 2017 роки), «Козлівська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області»   (15 од. зб., 2015 – 2017 роки), «Соснівська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області» (20 од. зб., 2012 – 2017 роки); прийнято на зберігання новий фонд – «Управління Держгеокадастру у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області» (65 од. зб., 1996 – 2016 роки).
 
На засіданнях експертної комісії архівного відділу схвалено:
описи управлінської документації постійного зберігання на 404 од. зб. (при плані 175 од. зб.);
описи документів з кадрових питань (особового складу) на 241 од. зб. (при плані 50 од. зб.);
номенклатуру справ Переяслав-Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного Фонду України на 589 статей.
 
4. Використання інформації документів НАФ.
Виконано всього 162 запити: від громадян надійшло 72 запити на архівну інформацію, від юридичних осіб – 90 запитів.
Тематичні запити – надійшло 155 запитів, в т. ч. 67 запитів громадян; виконано 155 запитів, з них позитивно – 150 запитів, з рекомендацією звернутися за можливим місцем зберігання архівної інформації – 5 запитів.
Соціально-правові запити – надійшло 7 запитів, в т. ч. 5 запитів громадян; виконано 7 запитів, з них позитивно – 5 запитів, з рекомендацією звернутися за можливим місцем зберігання архівної інформації – 2 запити.
Стан роботи із запитами громадян. На особистому прийомі прийнято 35 громадян з питань, що стосуються їх запитів про надання архівної інформації, прийнято 41 запит про надання архівної інформації. Від громадян також надійшло 23 запити на архівну інформацію  через засоби електронного зв’язку (на електронну пошту архівного відділу) і 8 запитів через засоби поштового зв’язку (листи). Всі запити громадян виконані.
 
Підготовлено 5 тематичних виставок:
  • у квітні 2018 року оформлено тематичний стенд Пам’яті полеглих за Україну. Стенд містить 3 тематичні плакати:   плакат «Пам’ятаємо всіх, хто воював і загинув за єдину Україну» присвячений пам’яті земляків – полеглих героїв АТО, плакат підготовлено архівним відділом; плакат «Герої не вмирають. Небесна Сотня» з фото усіх Героїв Небесної Сотні, поліграфія; плакат «Небесна Сотня», містить 14 зменшених фотокопій банерів із проекту Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Українського інституту національної пам’яті та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні». Тематичний стенд обрамлений Державним прапором України. Експозиція розміщується на першому поверсі адміністративного приміщення Переяслав-Хмельницької районної держадміністрації.
  • у травні 2018 року оформлено тематичний стенд «Між двох вогнів. Україна у Другій світовій війні». Презентація документів, що розміщені на стенді «Між двох вогнів. Україна у Другій світовій війні», відбулася на районному заході до Дня пам’яті і примирення та до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Стенд містить документальну хронологію війни, зокрема, є розділ про битву за Дніпро, про «Чорну піхоту», чорносвитників і про одного з них – жителя села Строкова (Переяславщина) строківчанина  Василя Мовчана, який переміг у війні. На стенді є документи з інфографікою «Внесок українців у перемогу над нацизмом», «Втрати України у Другій світовій війні», а також фото та інформаційні документи проектів Українського інституту національної пам’яті – «Українці в лавах Об’єднаних націй перемогли агресора», «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової»
  • у травні 2018 року виставлено для експонування тематичний стенд до Дня боротьби за права кримськотатарського народу – річниці депортації кримських татар 18 травня. Стенд містить історичну довідку і фото про депортацію кримських татар (архівні фото та історична довідка опубліковано на сайті Українського інституту національної пам`яті). Також на стенді є копія архівного документа із фонду «Переяслав-Хмельницька районна рада депутатів трудящих Київської області і її виконавчий комітет» за березень 1955 року.
  • у червні 2018 року до Дня Конституції України у приміщенні Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації виставлено для експонування тематичний стенд «Як Україна отримала свою Конституцію».  Історичні архівні документи показують процес прийняття Конституції Незалежної України, становлення та розвиток українського конституціоналізму. На стенді також розміщено публікацію із веб-сайту Українського інституту національної пам`яті «Непрості 14 годин – як Україна отримала свою Конституцію двадцять років тому». Рефреном документальної виставки є твердження Харківської правозахисної групи: «Головну ідею, на яку спирається сучасний конституціоналізм, становить ідея про те, що державна влада і держава в цілому мають діяти лише в межах, дозволених їм народом, вільними громадянами».
  • у червні 2018 року до Дня Державної служби підготовлено стенд «Державній службі – 100 років». На стенді використано архівні документи Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України
 
Оформлено 6 користувачів документів НАФ. Користувачі, окрема, досліджували такі теми: «Історія с. Віненці та діяльність колгоспу в с. Віненці», «Регулювання земельних відносин за рішеннями Хоцьківської сільської ради 2005 – 2007 років». Користувачам видано 55 справ.
 
 
Олена Розовик,
начальник архівного відділу Переяслав-Хмельницької
 районної державної адміністрації