Губернатор відвідав військовиків дівичківського полку

Голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра минулого вівторка, 11 листопада, відвідав 6-й навчальний артилерійський полк, що дислокується в Дівичках. Зауважив, що його візит відбувається у форматі виїзного прийому громадян. У роботі взяли участь його заступник Дмитро Христюк та спеціалісти відповідних відділів КОДА, голова РДА Григорій Дубина.

На початку командир військової частини, генерал-майор Ігор Танцюра доповів гостю про загальну ситуацію на місці: кількість вояків, їх забезпечення, характер навчальних та підготовчих занять, які проводяться на полігоні, та інше. Володимир Шандра передав близько 8 тонн гуманітарної допомоги військовим.

Зустріч з особовим складом відбулася в офіцерському клубі. У залі було тепло. Проте питання з реконструкцією автономної котельні для військових – нагальна проблема. За неї командир і клопотав перед губернатором. Досі тут опалюють вугіллям, але його запасів є тільки на половину сезону. Проте ще торік закупили котли з обладнанням під газ, витративши близько мільйона гривень, а встановити вже не спромоглися. Тож Ігор Танцюра просив Володимира Шандру допомогти закінчити цей проект.

– Із цим ми обов’язково допоможемо і зробимо це навіть до кінця року. Але, вважаю, треба вивчити можливість переходу не на газ, а на альтернативні місцеві види палива. Це буде дешевше, і гроші за газ не будемо ворогу віддавати, – зауважив губернатор. Як позитивний приклад навів переяславську лікарню, з досвідом переходу на альтернативне тепло якої він ознайомився напередодні.

У ході відкритого спілкування службовці, мешканці військового містечка, попросили з’ясувати ситуацію щодо індивідуальних лічильників газу. За державною програмою їх встановили у квартирах тільки п’яти будинків, хоча прилади були закуплені на всі шість. Де поділася решта – невідомо, а за встановлення їх за особистим зверненням родин військових газове господарство вимагає великі суми. Володимир Шандра пообіцяв проблему вирішити.

Проблемним є виділення земельних ділянок учасникам АТО. «Її видають фактично на болоті, невже захисники держави такого заслужили?» – обурювалися офіцери. Володимир Шандра пообіцяв прискорити і процедуру виділення, і підбір ділянок вести ретельніше.

– Землю отримають усі учасники АТО, я обіцяю. Ми формуємо базу даних, щоб надавати ділянки в таких місцях, де вже є всі комунікації, дороги, тобто максимально прийнятне місце для будівництва житла, – запевнив губернатор.

Волонтер Інна Марченко запитувала про можливість пошиття бушлатів на місцевих фабриках. Присутні обговорили і кілька інших питань щодо житлово-комунального обслуговування мешканців військового містечка. До цього долучилися Дівичківський сільський голова Ольга Ломака та депутат районної ради, директор школи Марина Кравець. Також було два індивідуальні звернення щодо приватизації службових квартир і роботи дитсадка.