Почастішали спроби незаконного вивезення за межі України великих партій бурштину на Київській митниці

Працівниками митного поста «Бориспіль-аеропорт» Київської митниці Міндоходів зафіксовано чергові спроби незаконного вивезення за межі України значної партії дорогоцінного каміння – понад 360 кг.

Якщо в минулих випадках спроби незаконного вивезення зафіксовані під час перевірки поштових відправлень, то цього разу перевізники вирішили випробувати інший спосіб - бурштин намагалися вивезти з України авіапасажири, здавши його в багаж, а також відправивши його за кордон несупроводжуваним багажем.

Так, понад 83 кг каміння бурштину намагалися незаконно вивезти за межі України двоє наших співвітчизників, які відлітали з України до Китаю транзитом через Російську Федерацію.

Бурштин коричневого кольору різного розміру та з різними відтінками було виявлено під час проведення митного контролю в багажному відділенні у дорожніх валізах пасажирів серед їх особистих речей.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та дозвільних документів на вивезення каміння громадяни не надавали, до інспекторів митниці з приводу декларування товару не зверталися.

Крім того, в інших випадах в пункті пропуску «Аеропорт-Бориспіль» під час митного контролю виявлено ще три факти переміщення через митний кордон України бурштинузагальною вагою 35 кгз порушенням митного законодавства України.

Були складені протоколи про порушення митних правил. Каміння вилучено і відправлено на експертизу до винесення судом рішення у справі.

ГУ ДФС у Київській області