Семінар-практикум директорів закладів освіти «Підвищення науково-методичного і фахового рівня педагога»

26 листопада 2014 року відповідно до плану роботи відділу освіти відбувся семінар-практикум директорів закладів освіти «Підвищення науково-методичного і фахового рівня педагога» на базі Циблівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. На заході були присутні представники відділу освіти, районного методичного кабінету, директори загальноосвітніх закладів освіти Переяслав-Хмельницького району.

Начальник відділу освіти Дубина Т.А. привітала учасників семінару, оголосила план проведення заходу та розпочала теоретичний блок доповіддю «Форми управління навчальним закладом». Зокрема, доповідач зазначила: «Розвиток культури управління сучасною школою – важлива умова ефективного менеджменту у сфері шкільної освіти, умова інноваційного розвитку навчального закладу, умова якісних змін у системі загальної середньої освіти. Щоб бути ефективним, управління закладом освіти має спиратись на сучасні наукові підходи, перспективний педагогічний досвід».

Директор Циблівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дідичук В.А. провів презентацію досвіду роботи освітнього закладу, ознайомив учасників з проблемою, над якою працює школа: «Створення психолого-педагогічних умов для підвищення рівня навчальних досягнень і формування активності та загальної культури учнів».

Під час аукціону методичних ідей перед присутніми виступили:

Голова методичної комісії початкових класів Личман Л.О.;

Голова методичної комісії природничо-математичного циклу Ковтун С.В.;

Голова методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін Пастернак Т.М.

Завершився теоретичний блок виступом практичного психолога Шульги С.П., яка розкрила напрямки і методи роботи з гіперактивними дітьми та провела тренінг для учасників семінару-практикуму.

Практичний блок «Впровадження інновацій в навчально-виховний процес» включав у себе відвідування, спостереження та аналіз уроків:

Природознавство. «Океани світу» 4 клас – проводила Ніколаєнко Г.М., «Старший вчитель» вищої категорії;

Географія. Узагальнення та систематизація знань. «Промисловість України» 9 клас – проводила Ющенко О.В., вчитель хімії та географії, спеціаліст;

Інформатика. «Створення веб-сторінки за обмежений час, використовуючи колективну форму роботи» 10 клас – проводив Ковтун С.В., «Старший вчитель» вищої категорії.

Виховний захід «Ми – Українці, ми за мир» 2 клас – вчитель початкових класів, вчитель-методист, вчитель вищої категорії Заверуха М.С.;

На практичному занятті «Аналізуємо урок» керівники груп відзначили, що під час уроків учасники мали змогу спостерігати не тільки глибоку і наукову подачу матеріалу, але й злагоджену роботу компетентних користувачів персональних комп’ютерів – учителів та учнів.

Після перегляду виставки дитячих робіт та ярмарку учнівських талантів було підведено підсумок семінару-практикуму. Начальник відділу освіти подякувала директору та педагогічному колективу Циблівської загальноосвітньої школи, зосередила увагу присутніх на тому, що сучасність ставить високі вимоги до професійності вчителя, який повинен бути готовим до змін, відкритим до новацій, стати творцем, дослідником, експериментатором. Педагог повинен знати своїх вихованців, їхні можливості, інтереси, бажання, він має бути комунікабельним, толерантним і, найголовніше, – творчим.

Спеціаліст І категорії відділу освіти

Середа К.А.