Громадянам з обмеженими фізичними можливостями – постійне піклування і турботу

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день інвалідів, людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчути себе рівними серед рівних.
           Сьогодні наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них належних соціально-побутових умов життя.
           Відзначення цієї дати – добра нагода звірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідного життя інвалідів в нашому районі, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.
           На території Переяслав-Хмельницького району проживає 1330 інвалідів. З метою вивчення потреб інвалідів управління соціального захисту райдержадміністрації проводить обстеження матеріально-побутових умов проживання цієї соціально незахищеної категорії громадян. З початку 2014 року за рахунок коштів місцевого бюджету Переяслав-Хмельницькою райдержадміністрацією було виділено одноразову грошову допомогу 106 особам на суму 30 450 грн. Інваліди Великої Вітчизняної війни у поточному році за рахунок коштів районного бюджету були забезпечені безкоштовними ліками на суму 9 900 грн. Проводиться також оздоровлення інвалідів у санаторно-курортних закладах, з початку року в районі безкоштовно оздоровлено три особи зі статусом «Ветеран війни» та 11 інвалідів загального захворювання.
         57  особам виплачено компенсацію на бензин та транспортні послуги на суму 13 637 грн. Видано 46 направлень на виготовлення ортопедичного взуття та спеціальних виробів, 26 одиниць технічних засобів реабілітації, 6  крісел-колісних (з них 5 крісел-колісних та 1 з електроприводом.  11 інвалідів отримали інвалідні візки від Благодійного фонду «Українські реформи».
        Відповідно до рішення Переяслав-Хмельницької районної ради VI скликання від 04.03.2014 року № 376-38-VI «Про надання у 2014 році пільг по оплаті комунальних послуг інвалідам зору I-II групи та сім’ям загиблих в Афганістані, що проживають на території району» з місцевого бюджету надаються пільги в межах норм споживання: інвалідам зору I групи – 50%, II групи – 40%, сім’ям загиблих в Афганістані та інвалідам I групи загального захворювання. Всього надано пільг за 10 місяців 2014 року на 28 910 грн.
        Відповідно до розпорядження  голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації від 25.11.2014 року № 25-аг  до Дня інвалідів надана одноразова грошова допомога дітям-інвалідам шкільного віку (12 особам  по 500 грн. кожному) на суму 6000 грн.
       З нагоди Міжнародного дня інвалідів у стаціонарному відділенні для постійного та тимчасового перебування одиноких непрацездатних громадян проведено захід, в якому взяли участь голова Переяслав –Хмельницької райдержадміністрації Григорій Дубина, в.о. голови Переяслав-Хмельницької районної ради Іван Бугаєнко, представники управління соціального захисту  Переяслав-Хмельницької РДА. Вручаючи святкові набори підопічним відділення, голова адміністрації, зокрема, зазначив: «Переймаючись буденними справами, ми не повинні забувати про непросту долю людей з вадами здоров’я. Наш обов`язок – допомогти їм реалізувати себе, створити належні умови життя, і  пам`ятати, що інваліди постійно потребують нашого захисту і підтримки».

Надія  Ясинчук,
начальник управління