Проведено засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших грошових виплат

З метою вжиття дієвих заходів щодо забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам на Переяслав-Хмельницькому звіроплемгоспі Київської регіональної спілки споживчої кооперації 04 грудня 2014 року в приміщенні районної державної адміністрації відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших грошових виплат. Засідання комісії провів голова районної держадміністрації Григорій Дубина за участю представників прокуратури, міліції, податкової інспекції, управління Пенсійного фонду України, управління соціального захисту населення та інших підрозділів РДА.
   Предметом розгляду стало питання виконання листа голови Київської обласної державної адміністрації від 11.11.2014 № 11-22-16704 «Про борги з оплати праці».
   Заборгованість із заробітної плати в районі має одне підприємство – це звіроплемгосп, борги на підприємстві виникли в серпні 2014 року.
   Як зазначив Сергій Рядушин, заступник директора звіроплемгоспу, з 28 листопада 2014 року господарство перейшло у власність ТОВ «Тіволі-Фюр» із кредиторською заборгованістю майже 18 млн. гривень та занедбаним поголів’ям. На сьогоднішній день за фактом на підприємстві налічується 10 тис. маточного поголів’я із 12 тис. і 49 тис. молодняку з 60 тис., а також відсутність готової продукції для реалізації, та, що знаходиться на складі, не відповідає держстандартам.
   Заборгованість із заробітної  плати складає до 700 тис. грн.  Сьогодні на звіроплемгоспі працює 109 працівників, 29 звільнених, четверо з них звернулися до суду вимагати заборговану зарплату. Керівництво ТОВ «Тіволі-Фюр» активно працює над тим, щоб до кінця поточного року виплатити заборговану заробітну плату в повному обсязі. Також у господарстві займаються забезпеченням належної годівлі  звірків.
   Члени комісії заслухали також приватного підприємця Марію Колебу, представника від споживчого товариства «Явір», яке орендувало магазини в кількох селах району. Зараз це товариство недіюче, до Пенсійного фонду заборгувало внески. Згідно чинного законодавства, цей вид заборгованості не підлягає реструктуризації, а за його несплату щоденно нараховується пеня. Підприємець пообіцяла гасити борг частково.
   Підсумком засідання комісії стало погодження графіків погашення заборгованості.

Надія Ясинчук
начальник управління
соціального захисту населення
Переяслав-Хмельницької РДА

Приємно повідомити, що вже 8 грудня цього року надійшло повідомлення від Переяслав-Хмельницького звіроплемгоспу про погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками у повному обсязі.
     Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація дякує керівництву за плідну співпрацю.