На «круглому столі» обговорили затримку пенсій, чорнобильських виплат та махінації з передплатою газет

28 листопада 2014 року з ініціативи управління Пенсійного фонду в  м. Переяславі-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі в  райдержадміністрації проведено круглий стіл. Його учасниками були голова РДА Григорій Дубина, в. о. голови райради Іван Бугаєнко, начальник управління ПФУ Тетяна Бугай, начальник МВ ГУМВС України в Київській області Валентин Токарський, начальник центру поштового зв’язку № 8 м. Яготин Володимир Крутько, заступник начальника управління соціального захисту населення Світлана Осіпова.

Приводом для проведення круглого столу став прикрий випадок, що мав місце в селах Сомкова Долина та Радянське. Не так давно 17 жителів цих сіл написали скарги про невчасне отримання пенсій.

На засіданні круглого столу мова йшла про те, як запобігти подібним інцидентам на Переяславщині. Як зазначила начальник управління Пенсійного фонду Тетяна Бугай, безпосереднім приводом для теперішніх скарг стала затримка листоношею пенсій за минулий жовтень. Проте працівники управління виїжджали в села, спілкувалися з людьми і виявили, що порушення з її боку тривали, можливо, навіть протягом року. За отримання своїх пенсій люди не розписувалися у відомостях з мокрими печатками, які є офіційними документами. Листоноша  приносила пенсіонерам листочки, надруковані на комп’ютері із «сіренькою печаткою». Зрозуміло, і суми пенсій на таких "документах" дуже сумнівні. Затримку пенсій та інше листоноша пояснювала селянам важким станом у країні, війною.

Пенсійний фонд в жовтні перерахував "Укрпошті" пенсії в повному обсязі і зараз забезпечення пенсій проходить вчасно.

У ході круглого столу мова йшла не лише про затримку пенсій, а й чорнобильських виплат та певні махінації з передплатою газет.

Отож з огляду на такі протиріччя, будемо сподіватися, що розмотати їх клубок зможе слідство. Поки ж воно ведеться, щоб запобігти подібним випадкам в інших місцях, учасники засідання внесли конкретні пропозиції щодо своєчасності доставки пенсій до пенсіонерів.

Управління Пенсійного фонду в м. Переяславі-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі звертається до отримувачів пенсій:

у разі затримок із виплатами пенсій,  уточнити необхідну інформацію Ви завжди зможете в управлінні Пенсійного Фонду телефоном 5-38-20.

Управління ПФУ