Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!ПАТ «Київоблгаз» закликає під час морозів щоденно стежити за димоходами і не обігріватись газовими плитами

  ПАТ «Київоблгаз» попереджає мешканців Київщини про небезпеку, пов’язану з використанням природного газу в зимовий період.
  Перепади температури, швидкості вітру, а також вологості повітря можуть призвести до обмерзання оголовків труб димоходів в наших будинках. Лід на стінках димових каналів порушує тягу та заважає виводити з приміщення шкідливі продукти горіння. Замість того, щоб виходити назовні, вони накопичуються в приміщенні, що може викликати загрозу отруєння чадним газом. Правила безпеки систем газопостачання України зобов’язують власників будинків взимку щомісячно проводити огляд оголовків димоходів  та запобігати  їх обмерзанню і закупорці. В умовах значного похолодання це краще робити щоденно.
  ПАТ «Київоблгаз» рекомендує перед використанням побутових газових приладів обов'язково перевіряти наявність тяги. Присутність тяги свідчить про те, що канал чистий, повітря добре циркулює. Якщо ж тяги немає – це сигнал до того, що димохід засмічений (льодом або сажею), потрібно припинити користування газовими приладами і звернутися до спеціалізованих організації, що прочищають димові і вентиляційні канали. Ці організації повинні мати відповідну ліцензію та дозвіл територіального управління  Держгірпромнагляду в Київській області. 
  Не менш небезпечно використовувати для обігріву газові плити й духовки. «Для того, щоб спалити 1 кубометр газу потрібно близько 10 кубометрів повітря. А для нормального функціонування людського організму одній людині необхідне свіже повітря в об'ємі 60 метрів кубічних за 1 годину. Воно повинно звідкись надходити, - зазначає головний інженер ПАТ «Київоблгаз» Павло Кишкар, - Якщо конфорка горітиме при зачиненому вікні, жодна вентиляційна система не в змозі забезпечити потрібну циркуляцію повітря, що збільшує ризик отруєння чадним газом».
  Також Павло Кишкар звертає увагу на те, що не можна встановлювати електровитяжку зі штучним спонуканням у приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згорання в димохід. Якщо одночасно працюють електровитяжка і газовий прилад (димохідна газова колонка або котел), то чадний газ, який утворюється під час роботи приладу, не виводиться в димохід, а надходить через зворотню тягу і накопичується в приміщенні. Потрібно регулярно провітрювати приміщення, де працюють газові прилади.
  За статистикою Держгірпромнагляду протягом минулого року в Україні при використанні газу в побуті стався 131 нещасний випадок, в яких загинуло 82 людини внаслідок отруєння чадним газом. Тому ПАТ «Київоблгаз» закликає своїх клієнтів під час зимових холодів особливо дотримуватись правил використання природного газу в побуті, стежити за наявністю тяги в димоході та не обігрівати приміщення за допомогою плит і духових шаф.
  Довідка про чадний газ.
  Чадний газ (монооксид вуглецю, СО) утворюється при горінні вуглецю чи вуглецевих сполук. Потрапляючи у кров, чадний газ сполучується з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом. Таким чином людина гине від задухи. Після двох годин перебування в приміщенні, у повітрі якого міститься лише 0,1% СО, людина непритомніє. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, не спроможна врятуватись. За більшої концентрації у повітрі монооксиду вуглецю час, за який можна смертельно отруїтися, значно скорочується.
   
 
Довідка. ПАТ «Київоблгаз» - лідер серед підприємств з газопостачання та газифікації. Посідає перше місце в країні за протяжністю газопроводів - понад 44 тис. км, за кількістю споживачів -  біля 800 тисяч – входить в першу трійку. Рівень газифікації області – 95,4 %.
Серед клієнтів ПАТ «Київоблгаз» є такі підприємства як Білоцерківська ТЕЦ, Комбінат «Тепличний», Ветропак Гостомельський Склозавод та Міжнародний аеропорт «Бориспіль».
В ПАТ «Київоблгаз» працює 5тис. співробітників.

 

 

За додатковою інформацією звертатися до фахівця із зв’язків з громадськістю

Анни Гляцевич

тел.  +380 44 205 53 13

моб. +380 67 517 26 46

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

http://kv.104.ua/