Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!ВСЕ ПРО КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НАДАНІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», який набрав чинності з 1 січня 2004 року, та на його виконання було ухвалено Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. №558, що сприяло започаткуванню в Україні процесу удосконалення існуючої системи соціального обслуговування громадян.

Згідно з цим Порядком, непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

Пунктом 2 цього Порядку визначено, що компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі:

15 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

10 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;

7 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому МОЗ.

Компенсація фізичним особам пенсійного віку призначається в таких же розмірах, виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до п.5 Порядку, компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, відповідних документів.

Непрацююча фізична особа, яка надає соціальні послуги, має подати такі документи:

-         заяву про згоду надавати соціальні послуги,

-         паспорт або інший документ, що посвідчує особу,

-         висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоровя дозволяє постійно надавати соціальні послуги,

-         копію трудової книжки.

Особа, яка потребує надання соціальних послуг, надає наступні документи:

-         заяву про потребу надання соціальних послуг,

-         паспорт або інший документ, що посвідчує особу,

-         копію довідки медико-соціально експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом),

-         висновок лікарсько-консультаційної комісії про потребу постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

 

Надія Ясинчук,

начальник управління

праці та соцзахисту

населення РДА