У Виповзках жаліються на малий відсоток оплати за пай

Виїзний прийом громадян у селі Виповзки Переяслав-Хмельницького району, 8 січня провели голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрій Недяк та голова райради Володимир Лисюченко. Незважаючи на те, що виїзний прийом проводився на другий день після Різдва у сільській раді уже очікували відвідувачі.Очільники району поцікавились у сільського голови, як пройшли Новорічні свята та чи є проблеми у Виповзках. Андрій Потупа повідомив, що нині у селі проживає 508 жителів, новорічні свята пройшли добре без пригод. Наприкінці минулого року були певні проблеми із опаленням у школі. За час канікул котел опалювання уже відремонтували тож третю четверть діти розпочнуть у теплих класах. До освітлення центральних вулиць села претензій немає, проте у жителів є певні зауваження до вуличного освітлення решти вулиць. Сільський голова запевнив, що всі проблемні питання сільська рада вирішує.

Жителів села цікавило питання, чому у них така мала оплата за паї. Лише 3 відсотки, тоді як у інших селах фермери платять по 5 відсотків. І солому там привозять пайовикам безкоштовно, а у Виповзках за неї беруть 350 гривень за причіп соломи для непрацюючих та пенсіонерів і 200 гривень для робітників. Ці питання голова райради Володимир Лисюченко рекомендував винести на обговорення сходу села, яке має відбутися на початку цього року. Запросити на схід фермерів, які орендують земельні паї у селян аби вони розповіли і за солому, і за оплату паю.

Я уже була у сільського голови, але він сказав, що не може вирішити мого питання. То може допоможете ви? – такими словами звернулася Марія Сич до голови райдержадміністрації Андрія Недяка – Сусід посадив на межі дерево. Поки воно було маленьке проблем не виникало. Зараз той горіх розрісся і своїми гілками побив покрівлю на моїй хаті. Я неодноразово зверталася до нього, аби він спиляв дерево, але сусід не хоче цього робити. Сільський голова хоч і прийняв заяву, але ніяких дій не вчиняє і де мені шукати правди? – допитувалася жінка.

Голова держадміністрації рекомендував сільському голові на підставі заяви жінки подати скаргу до суду. Бо рішення суду має виконуватися незалежно від того чи приватизована земельна ділянка чи ні. А в разі неправомірної забудови звертатися до архбудконтролю. Подібні випадки у вирішенні спорів між сусідами у районі уже були. Житель Світанку не лише сплатив штраф у розмірі 10 тисяч гривень, а і розібрав незаконно прибудовану веранду:

– Достатньо довести кілька таких справ до кінця і порушники будуть більш поступливіші та припиниться незаконне будівництво – зазначив голова райдержадміністрації.

По завершенні прийому Андрій Недяк та Володимир Лисюченко побували у школі аби пересвідчитись, що вона вже опалюється.