Андрій НЕДЯК: «я візьму під особистий контроль виплати ветеранам війни»

10 лютого 2014 року в засідань засідань Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації відбулася апаратна нарада під керівництвом голови райдержадміністрації Андрія НЕДЯКА за участю заступників, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників закладів, підприємств, установ району .

На апаратній нараді було розглянуто основні шляхи реалізації в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту  учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій (у контексті проголошення 2014 року – Роком учасників бойових дій на території інших держав). Детально розглянуті питання про роботу комунальних підприємств району, про надзвичайні ситуації, про розчистку доріг, про роботу шкіл та дитячих садків, про епідеміологічну ситуацію з грипу в районі, про поголів’я крупної рогатої худоби на приватних подвір’ях району. Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації відзвітували про стан виконання завдань, наданих на минулій апаратній нараді.

-                    «Цей рік оголошено Президентом роком учасником бойових дій на території інших держав, святкуємо 70 років з дня визволення України від фашистських загарбників. Я візьму під особистий контроль асигнування, які повинні виплачуватися нашим ветеранам. Їх не повинні стосуватися проблеми з казначейством», - підкреслив Андрій НЕДЯК.

-  «Протягом всього року в рамках виконання Указу Президента на території районі будуть проведені відповідні заходи, в тому числі: відвідування інвалідів війни та учасників бойових дій, які перебувають у лікарнях, учасників бойових дій на території інших держав і, в разі необхідності, - їх стаціонарне лікування».

Заступник голови райдержадміністрації Валентина Губар ознайомила присутніх з станом надання пільг інвалідів війни та учасників бойових дій.

-                      «На території Переяслав-Хмельницького району проживає 65 учасників бойових дій (Афганістан), відповідно до рішення районної ради «Про надання у 2013 року додаткових пільг по оплаті за спожитий природний газ та електроенергію сім’ям загиблих під час бойових дій в Афганістані» від 12.02.2013 р. № 284-24-VI надано у 2013 році додаткові пільги по оплаті за спожитий природний газ та електроенергію в розмірі 50 відсотків, в межах норм споживання, сім’ям загиблих під час бойових дій в Афганістані (6 сімей). В 2013 році надано пільг на суму 3172 грн. За рахунок коштів місцевого бюджету 2 учасника бойових дій (воїни-афганці) забезпечено санаторно-курортними путівками на суму 14020,00 грн. Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надається:

-         75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм;

-         75 процентна знижка  плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

-         75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

-         безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.