Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!Сьогодні місія жінки – зайти в Раду і навести там лад

Директор Київського інституту гендерних досліджень Марфа Скорик 11 лютого презентувала жінкам-активісткам Переяславщини результати аналітичного дослідження щодо місцевих особливостей просування жінок у політику.

Його проводила рік тому ВГО “Жіночий консорціум України” у шести містах: Севастополь, Рівне, Харків, Запоріжжя, Мукачеве та Переяслав-Хмельницький.

Тож нашим учасницям фокус-груп, які брали участь в дослідженні, було цікаво  дізнатися, наскільки їхні оцінки і бачення ролі жінок в політиці, рівня її комфортності в такому середовищі  спільні чи відмінні від інших соратниць. Крім того, пізнавальними були і узагальненні оцінки та висновки організаторів дослідження.

– Стандартний і живучий стереотип, що жінка-політик  – це протилежність жінки-матері, – зазначає передусім Марфа Скорик. – Між тим середній вік політично активних жінок в Україні  становить 45-47 років, тобто коли активістка вже виконала свої репродуктивні зобов’язання і окрім сім’ї може цілком вільно займатися суспільними справами.

За оцінкою аналітика,  погляди молодих жінок-лідерок та досвідчених суттєво різняться. Якщо початківці роблять ставку на особистість, то старші – на обставини функціонування політичної сфери, які треба міняти.

В обговоренні теми активну участь взяли Марія Алексєєнко, голова ВГО “Жіночий консорціум України”, Валентина Губар, заступник голови РДА, Любов Онопрієнко, директор районного центру соціальних служб, Тетяна Андросенко, голова ГО “Надія”. Саме вона і стала ініціатором проведення цієї зустрічі у співпраці з Жіночим консорціумом України та за фінансування Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.