Вшановані урочистими заходами воїни-інтернаціоналісти

15 лютого, в День виведення радянських військ з Афганістану в місті Переяслав-Хмельницькому та районі відбулися урочисті заходи вшанування воїнів-інтернаціоналістів загинувших на цій війні так і живих, які повернулися додому.

Двадцять п’ять років тому, останній солдат покинув землю цієї ісламської країни. Багатотисячні людські втрати, стали наслідком недалекоглядної імперської політики радянського керівництва. Людські втрати у цій неоголошеній війні вражаючі. Загинуло майже 15 тисяч солдат та офіцерів радянської армії. З них – понад 2 тисячі українських юнаків. Восьмеро з яких повернулися «чорними лелеками» та поховані на переяславській землі.

Цього дня в центральному парку Переяслава біля пам’ятника воїнам-афганцям відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів на якому виступили заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Валентина ГУБАР, голова районної ради Володимир Лисюченко, голова міськрайонної спілки ветеранів Афганістану Микола Ломінов.

Після завершення мітингу чисельнна делегація ветеранів-афганців відвідали родини загиблих на війні, яким були вручені медалі «Семьям погибших в Афганистане» та цвинтарі на яких поховані загиблі переяславчани в Афганістані.

Вечором в НЦК «Зустріч» пройшов урочистий та концерт, присвячений 25-й річниці виведення військ з Афганістану, на якому були присутні голова РДА Андрій Недяк та міський голова Олександр Шкіра.

-                     Сьогодні ведеться багато розмов щодо того чи потрібна була ця війна. Не нам про це судити. Це прерогатива політиків та істориків. А нам потрібно пам’ятати про тих, хто загинув, та шанувати живих. Сьогодні районна влада піклується про воїнів-афганців та родини загиблих і померлих. Надається необхідна матеріальна допомога, путівки на лікування та оздоровлення, забезпечення ліками, транспортом. Адже одним з завдань соціальної політики Президента України є питання соціального захисту воїнів-інтернаціоналістів. Завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України ми віддаємо невелику частину доброти та підтримки, що дозволить значно покращити долю людей, які виборювали мир на трудовому фронті та з мужністю витримували жахіття військових дій – зазначив у своїй промові Андрій НЕДЯК.