Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!На Київщині провели семінар для внутрішньо переміщених осіб

Днями у в комунальному вищому навчальному закладі облради «Академія неперервної освіти» відбувся семінар для внутрішньо переміщених осіб «Процедура реалізації свого конституційного права на земельну ділянку». Спікерами на заході виступили Андрій Гиренко, Марія Кличановська та Гліб Омельченко.

Семінар був організований громадською організацією «Кримська діаспора» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні та уряду Японії у рамках проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні».

Так, в ході заходу обговорили питання практики організації пошуку та отримання земельної ділянки, роз’яснювали порядок користування публічної кадастрової картою України в режимі он-лайн, розглянули перелік необхідної нормативної бази для отримання земельних ділянок. Також в ході дискусії надавали відповіді на питання по земельному праву та поради щодо використання земельного законодавства.

Зокрема, в ході семінару відбулось обговорення нагальних проблем правового та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб. Учасники семінару висловили подяку організаторам заходу та сподівання щодо подальшої підтримки для них з боку громади.

Сайт КОДА

Володимир Гройсман закликав місцеві ради до максимально ефективного використання можливостей бюджетної децентралізації

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман закликав представників місцевої влади максимально ефективно і відповідально використати можливості бюджетної децентралізації, передбаченої у Державному бюджеті на 2016 рік.

"Настав той час, коли ви отримаєте можливість і ресурси для вирішення найбільших нагальних проблем вашого села. Український Парламент врахував ці потреби", - заявив Голова Верховної Ради на підсумковій прес-конференції у п'ятницю.

В. Гройсман нагадав, що Парламент напередодні прийняв низку рішень, якими передав значні повноваження на місця та заклав передумови для збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

Зокрема, Верховна Рада створила ефективний механізм добровільного об'єднання територіальних громад, на підтримку яких у бюджеті передбачено 1 мільярд гривень. "Це означає, що усі 159 громад отримають ці ресурси для вирішення найбільш нагальних проблем", - наголосив В. Гройсман.

Окрім того, у Державному бюджеті України на 2016 рік вдалося відстояти фінансову децентралізацію, а "у деяких питаннях навіть покращити її параметри", зазначив Голова Парламенту.

Також було збільшено єдиний фіксований сільськогосподарський податок, доходи від якого надходитимуть до сільських бюджетів, зауважив Керівник Верховної Ради.

"(Ці кошти) дозволять вирішувати ті питання, які, напевно, ви десятки років не вирішували, а ходили з розпростертою рукою до тих чи інших господарств і просили. Цей час залишився в минулому", - зазначив В. Гройсман, звертаючись до сільських мешканців та керівників сільських рад.

"Закликаю не тільки до реалізації цих коштів, а закликаю вас до максимальної відповідальності, максимальної віддачі. Мені дуже хотілося б, щоб мешканці, які довірили вам очолювати сільські ради, відчули ваш професійний підхід до цього питання", - наголосив Голова Парламенту. 

Сайт Верховної Ради України

Триває призначення субсидій населенню Переяслав-Хмельницького району

В Переяслав-Хмельницькому районі триває призначення житлових субсидій населенню за удосконаленим порядком.

В опалювальному сезоні 2014-2015 років користувались субсидією 2166 сімей. В середньому в місяць на 1 сім’ю припадало 350,86грн.

На даний час загальна кількість справ, по яких призначено житлові субсидії (автоматичні справи та нові звернення) становить  7205, з них:

- кількість сімей, які звернулись за субсидією за новим порядком з 01.05.2015 по 22.12 2015 – 5291;

- призначено житлову субсидію 2166 сім’ям шляхом автоматичного, без звернення громадян, перерахунку житлових субсидій, які були призначені на опалювальний період 2014-2015 року . Кількість проведених перерахунків складає 100%;

- призначено субсидію за новими зверненнями 5039 сім’ям. В середньому на одну сім’ю припадає 1833,07грн.в місяць.

У 2014 році житлову субсидію для придбання твердого палива та скрапленого газу отримали 249 сімей.  Це в середньому становить 800,32грн. на одну сім’ю в рік. За 11 місяців 2015року – 299 сімей, що становить 1587,76грн. на одну сім’ю на рік.

Відмовлено в призначенні субсидій 77 домогосподарствам. Основні причини відмов в призначенні: некоректне заповнення заяви та декларації, проживання без реєстрації, не донесено необхідні для призначення субсидії документи.

Опрацьовано 2 звернення за призначенням субсидій через електронний сервіс Міністерства соціальної політики.

На Київщині триває призначення пенсій учасникам АТО та сім'ям загиблих

На даний час, головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області, включаючи районні управління області, вже призначено 138 пенсій по інвалідності учасникам АТО та 241 пенсію у разі втрати годувальника за 125 загиблих військовослужбовців під час проведення АТО.

Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-І, заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника подаються членами сім’ї померлого годувальника, якому на момент смерті не було призначено пенсію, до органів, що призначають пенсії, через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів.

Якщо померлому годувальнику вже було призначено пенсію, заява про призначення пенсії у разі втрати годувальника подаються до органу, що призначає пенсії.

Заяви про призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» подаються до головного управління Пенсійного фонду України у Київській області через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів.

Запрошуємо на виставку ікон Олександра Задорожнього

25 грудня у Меморіальному музеї академіка В.Г. Заболотного НІЕЗ «Переяслав» (місто Переяслав, Київська область) відбулося урочисте відкриття виставки ікон, написаних у традиційному візантійському стилі, молодого переяславського художника-іконописця Олександра Задорожнього.

Олександр Михайлович Задорожній народився 17 червня 1979 року в м. Переяславі-Хмельницькому. Закінчив місцеву дитячу художню школу, а згодом – школу іконопису при Соборній церкві в Сараєво (Боснія і Герцеговина), де під керівництвом викладачів з Університету Сербської Православної церкви опанував це древнє ремесло і сам мав змогу навчати людей іконопису, там же приймав участь у різних виставках.

У нашому місті його роботи можна побачити у Михайлівській церкві, у дзвіниці Вознесенського собору, в церкві Успіня Пресвятої Богородиці, багато робіт залишилось в монастирях Боснії, Сербії, Хорватії, в приватних колекціях у Канаді, Франції, Америці.

Всього в доробку автора більше кількох сотень ікон. В експозиції виставки «Погляд у вічність» представлені класичні зображення Спасителя, Матері Божої з немовлям Ісусом, ряд ікон із зображеннями святих, канонізованих православною церквою та ікони, на яких відтворено різні біблійні сюжети.

Зі словами привітання до Олександра та усіх присутніх звернулися заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Юрій Коптюх, заступник міського голови Валентина Губенко, заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Світлана Шевченко, Заслужений художник України, директор художньої школи Степан Куций, мистецтвознавець Ірина Кузьмицька та його колеги з Управління соціального захисту Переяслав-Хмельницької РДА, де Олександр Задорожній працює юристом. Також Олександр Михайлович займає активну громадську позицію - в Сербії був членом громадської оргназізації, яка займалася розвитком громадянського суспільства. В Переяслав-Хмельницькому, після повернення із зони проведення АТО, очолює громадську оргназацію "Асоціація учасників бойових дій та та учасників АТО Переяславщини".

Виставка відкрита для огляду з 9.00 до 17.00. Вихідні дні: середа, четвер. Вхід до музею платний. За довідками звертайтеся: (04567) 5-15-52, 5-56-41.

Музейний простір

З Україною в серці

Подивімось на своє небо і думкою полиньмо аж до сонця і зірок і гляньмо на трепетну землю, і тоді відкриється нам на зелено-голубому лику планети край, що нагадує собою серце, - Україна! Це дорогий куточок землі кожному із нас, адже вона хоч і розіп’ята на хресті історії, все ж таки свята. І рідне небо посилає нам силу для життя.

Любов до рідної землі, Батьківщини виховується  з молоком матері. Тож немає кращого неба, ніж небо України, і кращої землі, ніж наша Україна.

Недаремно в  Дівичківській ЗОШ І – ІІІ ступенів Переяслав-Хмельницького району, 17 грудня 2015 року,  лунали поетичні рядки про Україну. Учні 7 класу, разом зі своїм класним керівником Коваленко Т. В., підготували для учнів 5-7 класів цікаві «Літературні читання». Учні поглибили знання про українську символіку, виразно продекламували поетичні рядки відомих українських поетів.  Весь захід був спрямований на формування в учнів усвідомлення того, що кожна особистість для своєї держави потрібна, переконати учнів у розумінні духовних скарбів українського народу, у величі рідного слова, прищеплювати любов до Батьківщини, до своїх рідних. Бо без маленьких українських родин не було б великої України.

А учні 8-11 класів провели усний журнал «На передовій». Учні переглянули відеофільм, запис відеоролика пісні «Чорна квітка»  (Оксани Білозір), прочитали вірші про Україну. Таким чином, формувалося в учнів розуміння поняття  єдності та цілісності України, відчуття приналежності до великої нації, усвідомлення того, що ми українці. Виховувалося почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу, любов до рідної неньки України, патріотичну свідомість, прагнення стати гідним громадянином своєї держави.

Україна одна, вона наша мати, а ми її діти. Тож нехай воскресне перед зорею третього тисячоліття страдниця Україна, вона заслужила благословення і щастя під сонцем. Воскреснемо! Бо світить нам у віки пророцтво Тараса: «Не вмирає душа наша, не вмирає воля».

                                                                                 Заступник директора з НВР 
Дівичківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Семенюк Н. В.    

Шкільна родина Лецьківського НВО тепер має власну свердловину якісної питної води

Новорічні свята – радісна пора для дітвори: збуваються заповітні мрії, лунає дитячий сміх, пісні, всіх єднають добрі справи, наповнюють душі теплом. Саме така атмосфера панувала днями в Лецьківському НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», адже прекрасні помисли об’єднали учнів, батьків, колектив закладу, відділ освіти, районну і сільську владу.

Чимало років шкільна родина мріяла про власну свердловину якісної питної води. Коли звернулися з цим питанням до голови Переяслав-Хмельницької районної адміністрації Дубини Григорія Івановича, він вирішив миттєво: «Для дітей, нашого майбутнього, їх здоров’я, повинно робитися все, адже це найдорожчий скарб». Виділені були кошти з районного бюджету 11,5 тисяч грн., відділ освіти провів роботи і ось на Миколая дітвора вже смакувала власною водою. Порадували і аналізи бактеріологічного та хімічного складу води, отримані від санепідемстанції. Багато праці вкладено, тому подію відзначали в широкому колі громади села з численними гостями. Стрічку до нової свердловини попросили перерізати начальника відділу освіти Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Дубину Тамілу Анатоліївну. Вона радо зазначила, що спільними зусиллями зробили добру справу на благо підростаючого покоління, адже головне, щоб наші діти були здоровими і жили під мирним небом. На свято завітали і меценати – генеральний директор ТОВ СП «Саланг-Агро» Колихалов Ігор Іванович та й не з пустими руками, а з подарунками – електросушками для рук. «Добре вчіться, дорогі наші діти, бо це -  запорука стати в майбутньому успішною людиною, а ми завжди будемо допомагати вашому закладу», - звернувся він до учнів і вихованців НВО. Голова шкільного батьківського комітету Цюпка Наталія Геннадіївна подякувала від батьків всім, хто дбає про дітей і вихованців закладу, відгукується на потреби шкільної родини.

Але продовження свята було ще цікавішим – бо учні школи, колектив НВО, батьки, гості відправилися на шкільну ярмарку. Накриті від кожного класу столи ломилися від ласощів, хотілося скуштувати, поторгуватися, послухати ярмаркових небилиць, жартівливих пісень, притупнути ногою під мелодію українського танка. Господар і господиня ярмарки гучно запрошували на торги, а продавці розхвалювали свій товар: картоплю, цибулю, капусту, груші, пиріжки і всяку всячину. Завітав на ярмарку і голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Дубина Григорій Іванович та й спокусився на пиріжок з капустою, задавши тон торгам. Він похвалив дітей за таку ініціативу та приєднався до ярмарки.

Довго ще лунали музика, жарти, сміх, адже на ярмарку зійшлося багато жителів села, працівників місцевих підприємств, батьків, дідусів і бабусь. Асортимент товару задовольнив запити і покупців, і продавців. Було весело і затишно всій громаді у шкільному домі, по-сімейному, по-родинному, бо всіх єднали добрі справи на благо наших дітей і мирного майбутнього  України.

Директор  Лецьківського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»
Тетяна Зобенько

Президент підписав Закон щодо розширення повноважень місцевих органів самоврядування та оптимізації надання адмінпослуг

Президент України підписав Закон України №888-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місецвого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг", який був проголосований Верховною Радою України 10 грудня цього року.

Відповідно до цього закону органи виконавчої влади та місцевого самоврядування наділяються додатковими повноваженнями, що суттєво змінює та оптимізує процедуру надання адміністративних послуг. Йдеться про реєстрацію місця проживання, надання відомостей з Державного земельного кадастру, роботи з документами, що підтверджують громадянство, створення реєстру територіальних громад, обмін відомостями між реєстрами територіальних громад та передачу інформації в Єдиному державному демографічному реєстрі. Також закон регламентує процедуру доступу до інформації до цих реєстрів.

Відповідно до закону, з 1 березня 2016 року змінюються умови ведення та користування даними Державного земельного кадастру, а з 4 квітня 2016 року змінюються правила та процедури здійснення реєстрації місця проживання особи.