В Переяславі, на місці зречення московському цареві, вшанували Вячеслава Чорновола (Фото)

Сьогодні, 25 березня, у Переяславі (Київська область) вшанували пам’ять видатного українського діяча, політика, лідера «Народного Руху України» Вячеслава Чорновола. Сьогодні минає 16 років  від  дня загибелі Вячеслава Чорновола – Героя України, політика, літературного критика, публіциста, провідника руху опору проти національної дискримінації українського народу, проти русифікації, керівника Народного Руху України, ініціатора та ідейного натхненника Української Гельсінської Спілки, політв´язня Радянського Союзу.
На майдані Воз’єднання, на місці пам’ятного знаку де в червні 1992 року Вячеслава Чорновола, старшинами українського козацтва, було обрано Гетьманом України та де він скасував присягу московському цареві дану Богданом Хмельницьким, зібралося близько 30 переяславців. Участь у заході взяли та виступили з промовами Микола Стаценко, голова ГО “Охорони прав людини”, один з перших голів Народного Руху України на Переяславщині, Володимир Шовкошитний, письменник та громадський діяч, Наталя Заїка, голова Переяслав-Хмельницької організації “Просвіта” ім. Т.Шевченка, Григорій Дубина, голова РДА, Наталя Павлик член спілки письменників України, Світлана Шевченко, заступник голови РДА, член ради ГО “Майдан Переяславщини”. Громадськість міста, лейтмотивом якого були слова Вячеслава Чорновола “Україна починається з тебе”, в своїх виступах згадали епізоди життєвого шляху Вячеслава Чорновола.
– Вячеслав Чорновіл своє життя присвятив Україні. – сказав у своєму виступі Григорій Дубина. – Він жив нею та з гордістю ніс звання українця. Сьогодні нам не вистачає саме такого політичного та громадського діяча, для якого на першому місці – держава та народ. Нині ми мусимо рухатись до тієї України, про яку Вячеслав Чорновіл мріяв. Його любов до України не померла разом з ним. Він залишив її нам – наступним поколінням. Й сьогодні ми не маємо права її розгубити.
На завершення переяславці поклали квіти до пам’ятного знаку та розійшлися під слова “Слава Україні!” – “Героям слава!”.
С.М.

Інф. «Вісник Переяславщини»