"Урядова гаряча лінія"

Запрошуємо на виставку ікон Олександра Задорожнього

25 грудня у Меморіальному музеї академіка В.Г. Заболотного НІЕЗ «Переяслав» (місто Переяслав, Київська область) відбулося урочисте відкриття виставки ікон, написаних у традиційному візантійському стилі, молодого переяславського художника-іконописця Олександра Задорожнього.

Олександр Михайлович Задорожній народився 17 червня 1979 року в м. Переяславі-Хмельницькому. Закінчив місцеву дитячу художню школу, а згодом – школу іконопису при Соборній церкві в Сараєво (Боснія і Герцеговина), де під керівництвом викладачів з Університету Сербської Православної церкви опанував це древнє ремесло і сам мав змогу навчати людей іконопису, там же приймав участь у різних виставках.

У нашому місті його роботи можна побачити у Михайлівській церкві, у дзвіниці Вознесенського собору, в церкві Успіня Пресвятої Богородиці, багато робіт залишилось в монастирях Боснії, Сербії, Хорватії, в приватних колекціях у Канаді, Франції, Америці.

Всього в доробку автора більше кількох сотень ікон. В експозиції виставки «Погляд у вічність» представлені класичні зображення Спасителя, Матері Божої з немовлям Ісусом, ряд ікон із зображеннями святих, канонізованих православною церквою та ікони, на яких відтворено різні біблійні сюжети.

Зі словами привітання до Олександра та усіх присутніх звернулися заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Юрій Коптюх, заступник міського голови Валентина Губенко, заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Світлана Шевченко, Заслужений художник України, директор художньої школи Степан Куций, мистецтвознавець Ірина Кузьмицька та його колеги з Управління соціального захисту Переяслав-Хмельницької РДА, де Олександр Задорожній працює юристом. Також Олександр Михайлович займає активну громадську позицію - в Сербії був членом громадської оргназізації, яка займалася розвитком громадянського суспільства. В Переяслав-Хмельницькому, після повернення із зони проведення АТО, очолює громадську оргназацію "Асоціація учасників бойових дій та та учасників АТО Переяславщини".

Виставка відкрита для огляду з 9.00 до 17.00. Вихідні дні: середа, четвер. Вхід до музею платний. За довідками звертайтеся: (04567) 5-15-52, 5-56-41.

Музейний простір