Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

"Урядова гаряча лінія"

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Митники Київщини виявили 340 упаковок прихованих дороговартісних медичних препаратів

Працівниками Управління протидії митним правопорушенням  Київської митниці ДФС спільно з прикордонниками в пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано переміщення партії дороговартісних медичних препаратів з приховуванням від митного контролю.
Наша співвітчизниця поверталася авіарейсом зі Стамбулу і для проходження митного контролю обрала спрощену систему – «Зелений коридор».
Приховані від митного контролю 340 упаковок препаратів mpiviropack, serinospirevir, augidacla, daclavirocyrl (для лікування онкології різних типів,  гепатиту тощо) виявлено у багажному відділенні під час проходження валізи громадянки через рентген-препарат. Препарати приховувалися в дорожній валізі в одязі пасажирки, і були обкладені пачками з горіхами, що ускладнювало їх виявлення.
Жодних дозвільних документів на дані медичні препарати не виявлено.
Складено протокол про порушення митних правил. Медикаменти вилучено до винесення судом рішення у справі.
Довідково: за даними інтернет-сайтів, вартість однієї упаковки одного з цих препаратів біля 5 тисяч гривень.
ГУ ДФС у Київській області
 
Витрати державного бюджету під контролем податкової міліції Київщини
У поточному році за ініціативою оперативних підрозділів перевірено 12 фактів отримання бюджетних коштів, підприємствами замовниками – переможцями державних закупівель, за результатами проведених заходів встановлено 12 порушень.
До ЄРДР внесено 10 кримінальних проваджень відносно посадових осіб СГД, задіяних в сфері державних закупівель. По кримінальних провадженнях даної категорії відшкодовано збитків на суму 2,7 млн. гривень.
Крім того, розпочато 2 кримінальні провадження за ст.209 КК України за фактом легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
У 2017 році за фактами незаконної заяви на відшкодування ПДВ з державного бюджету розпочато 7 кримінальних проваджень на суму 34,9 млн. гривень.
Крім цього, розпочато 14 кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму 56,1 млн. грн. та відшкодовано збитків по кримінальних провадженням даної категорії зареєстрованих в ЄРДР у минулих роках на суму понад 6,7 млн. гривень.
ГУ ДФС у Київській області
 
Про зміну прізвища та місця проживання фізичній особі слід повідомити податкову протягом місяця з дня змін
Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що, відповідно до п.70.7 ст. 70 р. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п.1 р. IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779 (далі – Положення), фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5ДР (додаток 11 до Положення) або за формою № 5ДРП (додаток 12 до Положення) відповідно.
Фізичні особи подають зазначені Заяви особисто або через законного представника чи уповноважену особу до контролюючого органу за місцем проживання, у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання, або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування (п. 2 р. IX Положення).
Якщо Заява за формою № 5ДРП містить дані про новий паспорт фізичної особи, то така Заява подається фізичною особою виключно особисто ( п. 9 р. IX Положення).
Згідно з п. 3 р. IX Положення для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу громадянина, та інших документів, які подаються у разі зміни таких даних.
Заява про зміну даних, які вносяться до Облікової картки, стосовно фізичної особи, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не отримала паспорта, подається одним з батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності документа, що посвідчує його особу, та свідоцтва про народження дитини (п 8 р. IX Положення).
Cлід зазначити, що фізичні особи – громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися для подання Заяви за формою № 5ДР або за формою № 5ДРП про зміну даних, до будь-якого контролюючого органу, незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування або відсутності такої реєстрації.
ГУ ДФС у Київській області

   
Програма „Чорнобильські ліки”

На Переяславщині втілюється програма «Чорнобильські ліки», яка повинна забезпечити всіх без винятку жителів міста та району, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи безкоштовними або пільговими лікарськими  засобами, які включені до Нацпереліку основних лікарських засобів, затверджених постановою КМУ від 25.03.2009 № 333 (в редакції постанови КМУ від 16.03.2017 № 180).

17 серпня відбулось засідання комісії в Переяслав-Хмельницькій ЦРЛ щодо вирішення питаня із залучення до реалізації програми “Чорнобильські ліки” інших аптек. Участь в нараді взяли голова Переяслав-Хмельницької РДА Андрій Пряхін, голова районної ради Петро Качкалда, заступник голови РДА Любов Онопрієнко, депутати районної ради та лікарі. В ході засідання було вирішено, що для даної програми однієї аптеки буде недостатньо, тому комісія прийняла рішення надати Бориспільській комунальній аптеці в оренду приміщення для організації аптечного пункту з метою допомоги в реалізації програми.

У проекті “Чорнобильські ліки” на Переяславщині найактивніше бере участь ТОВ “Велес Фарм”. Директор даної аптеки зазаначив, що програма виконується та станом на 18.08.2017 вже отоварено ліків на 32,5 тис. грн.

Спільно з головним лікарем центральної районної лікарні Якименком Володимиром Григоровичем і власниками мережі аптек «Бориспільської комунальної аптеки» погодили, що аптечний пункт буде відкрито в стоматологічному відділенні Переяслав-Хмельницької ЦРЛ .

Відповідно до статтей 20, 21 (Компенсація та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1, 2) , розділ IV, Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28 лютого 1991 року №796–XII, особам, віднесеним до категорії 1, 2  надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:

  • Безкоштовне придбання ліків за рецептами лікарів.
  • Першочергове обслуговування у лікувально-профілактичних та аптеках.
  • Користування при виході на пенсію та зміні місця роботи поліклініками, до яких вони були прикріплені під час роботи.
  • Щорічне медичне обслуговування, диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, лікування на спеціалізованих стаціонарах.

УРЯД ВДОСКОНАЛИВ ПРОГРАМУ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Уряд відреагував на запити суспільства і вніс зміни до програми житлових субсидій. Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги. Відповідне рішення сьогодні було прийнято на засіданні Кабінету міністрів України.
На урядову гарячу лінію «15-45» та інформаційно-роз’яснювальний майданчик Teplo.gov.ua надходило чимало зауважень від громадян, мовляв, чому рахують мої минулорічні доходи, коли зараз я не працюю, чи отримую меншу заробітну плату.
Це об’єктивно. Бо, громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду.  Тому Уряд пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії.
Крім того, у травні-червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, бо фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року. Особливо помітно це було у великих містах. Уряд врахував і цей аргумент.
Які доходи рахуватимуть?
На новий опалювальний сезон 2017/18рр. – з 1 жовтня 2017р -  при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період –                  з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.
Соціальні нормативи газу наближено до фактичного споживання послуги
Також, Уряд наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання цих послуг.
Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним - сім'я стільки не споживає. То чому повинна платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію і наблизив соціальні норматив газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги.
Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не є субсидіантами. Такі люди платитимуть менше. Рішенням Урядом внесено зміни і до Постанови КМУ №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».
З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:
•          на газову плиту (приготування їжі)  - 3,3 м3 на особу
•          на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу
•          на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу
Нагадаємо, через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювати громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2016-2017рр) «переплатила» по субсидіях більш як 8,2 млрд. гривень.

Департамент інформації та комунікації з громадськістю
Секретаріату Кабінету міністрів України

   

Сценарний план відзначення районного свята « З Днем незалежності тебе, велична і свята!»Сценарний план
відзначення районного свята
з нагоди Дня Державного прапора України
та 26-ої річниці Дня Незалежності України
« З Днем незалежності тебе, велична і свята!»
 
23 серпня 2017 року
Центральна площа міста,    
          районний будинок культури       

             

09:00

- урочисте підняття Державного прапора України, вручення паспортів молодим громадянам України.

- покладання квітів до пам’ятного знаку Небесній Сотні, Меморіального кургану Слави та пам’ятника Шевченка.

 

10:00

- спортивна програма, присвячена Дню Незалежності України

- акція «Прапор Миру»

- святкова фото-локація «З Україною в серці!»    

- презентація фотостенду «Переяславщина барвиста» 

- фестиваль вишитих рушників «Вишивана моя Україна»

- виставка-презентація туристичного потенціалу  Переяславщини.

- інформаційна дошка «Переяславщина у цифрах та фактах»

 

11:00

- спільна молитва духовенства міста й району за Україну та загиблих воїнів АТО.

- урочиста презентація вишитої Карти району та рушника Єдності: «Кольори мого краю».

- церемонія нагородження кращих представників  громад району, нагородження учасників АТО, волонтерів

 

12:00

«Барвиста Переяславщина святкує» - концертна програма за участю артистів та художніх колективів Переяславщини.

 

13:00

Акція з'єднання рушників громад у суцільне полотно   району - «Єднаймося, люба родино!» - за участю   майстринь творчої спілки «Мистецтво життя».

 

                                                                                

Представники Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяли участь у навчання з методології наставництва над дитиною, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування

15-16 серпня 2017 року в місті Києві відбулося навчання з методології наставництва над дитиною, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей.
Навчання організовано громадською організацією «Одна надія» для представників департаменту освіти і науки, спеціалістів дитячих закладів, фахівців центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, фахівців служб у справах дітей та сім'ї, спеціалістів громадських та благодійних організацій.
Перед присутніми виступив уповноважений Президента України з прав дитини Адміністрації Президента України Микола Кулеба, який ознайомив учасників заходу з наставництвом, як формою взаємодії з дитиною, яка виховується в державному закладі. Тренери проекту «Одна надія» донесли до присутніх основну мету наставництва – підготовка дитини-сироти до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості  у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей.
Від Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в навчанні взяла участь начальник відділу соціальної роботи Ірина Пурденко. 

     

Сергій Савчук: Міжнародні компанії аналізують перспективи інвестування у проекти з відновлюваної енергетики в Україні

Це питання обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з виконавчим директором міжнародної компанії «Shanda Consult Ltd» Стефаном Нолте та представником Асоціації з консалтингу в країнах ЄС та Ближнього Сходу «Eumecon» Яном Енгельке. 
Як пояснив Стефан Нолте, наразі компанія «Shanda Consult Ltd» досліджує правове поле та інвестиційну привабливість відновлюваної енергетики в Україні. У результатах аналізу зацікавлені німецькі інвестори, які розглядають можливість інвестування у «зелені» проекти. 
«Ми не вперше працюємо в Україні. Бачимо, що з 2014 року проводиться ціла низка успішних реформ. Тож, наразі нас цікавлять стимули та гарантії, які запроваджуються для інвесторів, регулюючі механізми, стабільність економічної ситуації тощо», - повідомив С.Нолте. Він також зауважив, що раніше компанія досліджувала рентабельність встановлення біогазових установок. Тепер у полі зору - використання всіх відновлюваних джерел енергії.
Голова Держенергоефективності окреслив представникам компаній ті законодавчі рішення, які стали ключовими для активізації розвитку відновлюваної енергетики. Серед основних стимулів – прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф, ліквідована «місцева складова», запроваджена надбавка до «зеленого» тарифу за використання обладнання українського виробництва, прийнятий стимулюючий тариф на виробництво тепла «не з газу», передбачене законодавством укладання довгострокових договорів купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом на весь строк дії  цього тарифу.
«Завдяки реформі «зелений» тариф на електроенергію, вироблену з біогазу та біомаси, тепер один з найбільших в Європі і становить 12,4 євроценти/кВт*год», - підкреслив Голова. 
Сергій Савчук також відзначив налагоджену співпрацю Держенергоефективності з  владою на місцях.
«Завдяки фінансовій децентралізації місцеві бюджети зросли. Тому важливо спрямовувати кошти на корисні проекти із заміщення газу та інших енергоресурсів. Цьогоріч ми тісно працюємо з місцевою владою у цьому напрямі: роз’яснюємо законодавство, консультуємо щодо перспектив реалізації різних проектів. Ми готові допомогти знайти потенційні «точки входу», - повідомив С. Савчук. 
Загалом, сторони домовилися продовжити співпрацю та обмін інформацією. Зокрема, Агентство надасть детальну інформацію щодо потенційних проектів з відновлюваних джерел енергії, які можуть бути реалізовані спільно із німецькими компаніями.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Сергій Савчук: За I півріччя 2017 року понад 500 домогосподарств перейшли на електроенергію з енергії сонцяПопит населення на сонячні панелі продовжує зростати. Впродовж II кварталу цього року ще 326 сімей віддали перевагу «сонячній» електроенергії. Це на 25% більше порівняно з I кварталом цього року, коли 200 сімей перейшли на «чисту» енергію. Також, у II кварталі загальна встановлена потужність сонячних станцій приватних домогосподарств зросла на 24% та склала майже 25 МВт.
Сьогодні, станом на кінець II кварталу 2017 року, 1635 домогосподарств встановили сонячні панелі. Це майже в 4 рази більше ніж рік тому.
«На підвищений інтерес населення до сонячних панелей вплинув прийнятий у 2015 році Закон України № 514-VIII, яким встановлено та прив’язано до курсу євро «зелений» тариф на електроенергію, вироблену сонячними установками потужністю до 30 кВт. Завдяки цьому тарифу родини можуть заробляти, продаючи надлишок виробленої «чистої» енергії у мережу. У 2017 році таку електроенергію можна реалізовувати за ціною 18,09 євроценти/кВт*год», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
 
Зазначений Закон, розроблений спільно з Держенергоефективності, став рушійною силою для розвитку сфери використання сонячних панелей в Україні. З початку дії цього Закону попит на «сонячну» електроенергію щоквартально зростав на 40-50%. Рекордні збільшення склали 77% в IV кварталі 2016 року та 85% в IV кварталі 2015 року.
Окрім Закону, є ще й інші стимули для населення долучатися до «чистої» енергії. В рамках місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», які розробляються спільно з Держенергоефективності, місцева влада Львівщини та Житомирщини передбачила фінансову допомогу родинам при придбанні сонячних панелей. Тепер мешканцям Львівської області з обласного бюджету відшкодовується 22% відсоткової ставки за кредитом на сонячні панелі, а населенню Житомирської області – 20% суми кредиту.Управління комунікації та зв’язків з громадськістю