"Урядова гаряча лінія"

У Переяслав-Хмельницькому районі вшанували жертв геноциду кримськотатарського народу та жертв політичних репресій

Згідно постанови Верховної Ради України й Указу Президента України щодо вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року, 18 травня – це День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а  21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій. Сьогодні - Всесвітній день вишиванки та Міжнародний день музеїв. Тому нинішній день для України вишитий і радістю й журбою.
Тож сьогодні, 18 травня, в залі засідань Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації зібрались працівники РДА, районної ради та інших установ і організацій району. Присутні хвилиною мовчання вшанували   усіх, кого покинуло життя під час переселення та протягом років перебування в засланні, тих, хто став жертвами політичних репресій.
Начальник архівного відділу Олена Розовик представила виставку, присвячену Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а також ознайомила присутніх із деякими архівними матеріалами, які показують трагедію українського народу, випробування і нелюдські страждання які довелось пережити українцям за часів політичних репресій.
Перед присутніми виступив голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрій Пряхін, який наголосив що нажаль, через 70 років кримсько-татарський народ знову переживає нелегкі часи. У Криму кримські татари полишені права на свою культуру, свободу – все те, що пов'язано з цим народом, утискається.
Також, Андрій Володимирович зазначив, що у Всесвітній день вишиванки  ми підтримуємо споконвічні народні традиції наших предків. Подякував усім, хто долучився до Всеукраїнської акції: одягнув вишиванку і прийшов у  ній на роботу, в школу, в садочок чи просто прогулявся вулицями рідної Переяславщини. Адже українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка – є головним оберегом людини.
І якою б не була в кожного з нас доля, якби не складалися обставини життя, нас поважатимуть доти, доки ми поважатимемо самих себе, доки ми пам'ятатимемо про своє коріння і шануватимемо наші традиції!