Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!У січні - серпні ц.р. платниками території обслуговування Броварської ОДПІ сплачено до бюджетів усіх рівнів понад 3,1 млрд. грн. податків

В тому числі до Державного бюджету  Українинадійшло  понад              1,3 млрд. грн. В розрізі основних податків забезпечено надходження за рахунок:
-  154,9  млн.грн. податку на прибуток,  платежі збільшились в порівнянні з відповідним періодом минулого року на  3,4 відсотки;
 - 675,9 млн.грн. податку на додану вартість, платежі збільшились в порівнянні з відповідним періодом минулого року на  16,2 відсотки;
- 499,8  млн.грн.  податку на доходи фізичних осіб,  платежі збільшились в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 43,3 відсотки;
- 99,4 млн.грн. - надходжень військового збору.
Місцеві бюджети протягом січня - серпня ц.р. отримали  понад                       1,8 млрд. гривень.   
Значний вклад у наповнення місцевих бюджетів сформовано за рахунок:
- майже 1,2 млрд.грн. податку з доходів фізичних осіб, надходження збільшились в порівнянні з відповідним періодом минулого року на                    28,1 відсотки;
- 231,3 млн.грн. земельного податку,  надходження збільшились в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 11,2 відсотки;             
-  155,8 млн.грн.  єдиного  податку на підприємницьку діяльність,  по якому  надходження збільшились в порівнянні з відповідним періодом минулого на 30,7 відсотки.
 
Броварська ОДПІ

Строки сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки та відповідальність за несвоєчасну сплату

 

В зв’язку з надходженням звернень платників, Броварська ОДПІ доводить до відома громадян  наступну інформацію:

 Відповідно до п.п. 266.3.2. п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості (п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Якщо сума грошового зобов’язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання.

Підпунктом 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ визначено, що податкові повідомлення-рішення про сплату податку, та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом (роком).

Строки сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб передбачені   п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 ПКУ та складають  60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто за 2016 рік не пізніше 29.08.2017 року.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу (ст. 126 ПКУ), а саме:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того відповідно до ст.129 ПКУ нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, з  розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.

Броварська ОДПІ звертає увагу, що в разі виникнення питань зі сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки,  громадяни  можуть отримати інформацію за телефоном (04594) 4-02-21 або звернувшись до Центру обслуговування платників податків Броварської ОДПІ(далі- ЦОП) розташованого за адресою: м. Бровари, вул. Київська 286 кім.32.

Крім того  громадяни мають змогу звернутись до ЦОП відділень Броварської ОДПІ, які розташовані за адресами:

смт. Баришівка, вул. Київський шлях буд.48;

м. Бориспіль, вул. Котляревського  буд.2;

смт. Згурівка, вул.Українська, буд.19;

м. Переяслав-Хмельницький, вул. Богдана-Хмельницького буд.95;

м. Яготин, вул. Незалежності буд.106;

м. Славутич, проспект Дружби Народів, 17а.

Броварська ОДПІ

У Броварах відбувся семінар-практикум для платників податків території обслуговування

Днями у приміщенні Броварської ОДПІ відбувся  семінар-практикум для платників – юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців  Броварського, Бориспільського, Переяслав-Хмельницького, Яготинського, Баришівського та Згурівського районів.

Під час заходу обговорювали актуальні питання щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування,  випадки їх зупинення у системі моніторингу критеріїв оцінки ризиків(далі - СМ КОР), а також алгоритм відповідних дій платників  для розблокування накладних.

У ході роботи слухачі мали змогу отримати відповіді на питання, які  наразі є найбільш актуальними  для платників  ПДВ, зокрема, ті,  що стосуються блокування податкових накладних, складених на постачання товарів, придбаних до 01.01.2017 року; питання щодо порядку подання скарги на  рішення про відмову у реєстрації  податкової накладної  та порядку її розгляду; застосування штрафних санкцій за не реєстрацію податкових накладних, тощо.

Присутні були проінформовані  про взаємодію членів  робочої групи  ГУ ДФС у Київській області  з питань роботи СМ КОР із платниками податків, які мають проблемні питання стосовно реєстрації податкових накладних в ЄРПН, зокрема, можливість участі представників платників у засіданнях робочої групи в селекторному режимі.  

Броварська ОДПІ звертає увагу платників податків, що важливим аспектом для недопущення випадків блокування податкових накладних  є  своєчасне інформування суб’єктом господарювання податкових органів про наявні об’єкти оподаткування, об’єкти пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність  за формою 20-ОПП.

Крім того, запрошуємо платників до участі у заходах, які проводяться в ОДПІ, а саме: семінари-практикуми, «круглі столи», зустрічі тощо. Анонси зазначених подій розміщуються на офіційному сайті ГУ ДФС у Київській області(за посиланням  kyivobl.sfs.gov.ua).

 Броварська ОДПІ