Відбувся пам’ятний турнір ветеранів спортивного руху Переяславщини

25 грудня, в спортивній залі педагогічного університету відбувся баскетбольний турнір на кубок Віктора Костіна. Ці змагання проходить на Переяславщині уже в п’ятнадцяте. Свого часу баскетбольні змагання пам’яті Віктора Костіна започаткували його друзі та учні після того, як він пішов із життя.
Віктор Федорович Костін все своє життя присвятив фізичній культурі та спорту. У 1971 році по завершенні навчання у інституті фізичного виховання отримав направлення у Переяслав на посаду вчителя фізкультури у школу №2. Потім він очолив колектив спортивної бази.
А згодом його обрали головою міжгосподарського спортивного товариства «Колос». Завдяки стараннями Віктора Костіна майже у кожному господарстві почали працювати інструктори зі спорту. Спортивні досягнення Переяславщини значно зросли в порівнянні із іншими районами Київщини та України. В селах займалися спортом від тракториста до голови колгоспу. Особливу увагу Віктор Костін приділяв ігровим видам спорту. Постійно проводились різноманітні спартакіади, турніри із футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики. І ось коли Віктора Федоровича не стало, у 2002 році його друзі започаткували баскетбольний турнір пам’яті свого друга та вчителя Віктора Костіна.
В перших турнірах змагались переважно сільські колективи фізкультури. Потім до змагань стали долучатись і міські команди. Тож згодом організатори вирішили проводити цю першість запрошуючи до участі по дві команди від міста та району. Цього року організатори змагань, міський та районний відділи з питань молоді та спорту, також запросили на турнір 4 команди. Дві команди мали представляти район, дві місто. Проте, фізкультурники села Поліг Вергунів хоч і підтвердили участь у змаганні, але з невідомих причин на змагання не приїхали. Тож кубок Віктора Федоровича Костіна розігрували баскетболісти із села Циблі, заводська команда «Костал» та команда «Аматор» із Переяслава. Тож, аби визначити цьогорічного переможця команди грали по колу. Перша гра між «Аматорами» та циблівчанами розпочалась із масованих атак «Аматорів». Кожний прохід під кільце баскетболістів цієї команди результативно завершувався. Циблівчани вирішили протиставити швидким відривам міських баскетболістів влучні кидки із-за шести-метрової лінії. Проте, якщо на тренуванні вони влучали в кільце, то під час гри у протистоянні із суперником ця зброя виявилась мало ефективною. В кошик залітав лише один кидок із 5-6 виконаних. Тож міські баскетболісти впевнено повели в рахунку. Після великої перерви циблівчани дещо змінили тактику і стали свої атаки завершувати влучними двох очковими кидками із середньої та близької відстані і рахунок помітно скоротився. Але запас, який зробили «Аматори» у першій половині гри виявився достатнім, аби відсвяткувати перемогу 34:24.
У другій грі «Аматор» без проблем розібрався із заводською командою «Костал» 35:17 і забезпечив собі, як і минулого року перше місце.
Остання гра турніру між командами Циблі та «Костал» визначили срібного та бронзового призера цьогорічного кубку. Хоч циблівчани і зробили певні висновки із першої гри, проте їх знову підвела неточність у дальніх кидках. І хоч в останній четверті матчу вони до мінімуму скоротили відрив від суперника 25:26 на більше у них не вистачило сил. В кінці гри провівши три результативні атаки заводська команда відірвалась в рахунку 25:32, і забезпечила собі срібні нагороди.
Нагородження команд провів міський голова Переяслава, син Віктора Федоровича – Тарас Крстін. Він побажав командам гарного настрою і наступного року запросив їх до участі у змаганнях.
Організатори турніру нагородили кращих гравців команд. У Циблях приз кращого розігруючого отримав Олег Рубан. Кращим нападником став гравець «Аматора» Дмитро Савченко. Кращим центровим визнано баскетболіста «Костала» Олексія Макарова.