Переяслав-Хмельницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє про випадок сказу собаки в с. Світанок

11.01.2018 р під головуванням голови Переяслав-Хмельницької РДА Андрія Пряхіна проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.
Начальник Переяслав-Хмельницького районного управління ГУ ДПСС в Київській області Олексій Роман повідомив, що 02.01.2018 року на території сусіднього занедбаного подвір’я де ніхто не проживає з’явилися шість собак  віком два місяці. Глоба Ніна Михайлівна почала підгодовувати тварин. 03.01.2018 року дані тварини були вакциновані, а на наступний день  в однієї з тварин почали спостерігатись нервові явища, хитка хода, відсутність апетиту, слинотеча. При контакті з твариною Глобі Н.М. була обслинена кисть правої руки на якій була подряпина. Тварина загинула 06.01.2018 року ввечері. Мазки-відбитки з головного мозку  10.01.2018  доставлені в Регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби в м. Києві та Київській області де отримано позитивний результат.
Комісією встановлені карантинні обмеження в с. Світанок, які діятимуть на території населеного пункту протягом двох місяців з  дня останнього випадку захворювання тварин на сказ при умові виконання всіх заходів, передбачених комплексним планом та інструкцією «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», зареєстрованої в Міністерствіюстиції України 31 березня 1994 року за №54/263.
Так пунктом 3.7 інструкції забороняється проведення виставок, вигул собак, вивезення за межі собак, котів і диких тварин. В мисливських угіддях, оголошених неблагополучними, а також в загрозливій зоні, забороняється проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їх вилов і вивіз.
Також згідно пункту 2.2. вищезазначеної інструкції власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності та спеціалісти зобов’язані дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України; доставляти собак, котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу.
Наполегливо просимо громадян при подвірному обході помешкань забезпечити фіксацію, у разі можливості доставку тварин в Переяслав-Хмельницьку районну державну лікарню ветеринарної медицини за адресою: вул. Ярмаркова, 51, м. Переяслав-Хмельницький.  Вартість вакцинації тварини становить 6 гривень. Вакциною лікарня ветеринарної медицини забезпечена у кількості 581 доз. У разі зміни поведінки ваших домашніх улюбленців звертатися за телефоном (04567) 5-66-42, 5-46-41, 5-16-27.