Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Питання опалювального сезону в Переяслав-Хмельницькому районі у 2018-2019 році обговорили під час робочої наради

18 жовтня 2018 року голова Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Юрій Клименко провів робочу нараду з заступником голови РДА Анною Скляренко, керівником апарату адміністрації Валерієм Перчуком, начальником відділу освіти адміністрації Тамілою Дубиною та начальником відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Олексієм Гичом.
Під час наради присутні обговорювали ряд важливих питань.
Про готовність об’єктів житлово-комунального господарства до початку опалювального сезону поінформував Олексій Гич. Відповідно до розпорядження голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації №660 від 10 жовтня 2018 року «Про початок опалювального сезону в Переяслав-Хмельницькому районі у 2018-2019 році» у разі зниження середньодобової температури повітря нижче 16 градусів тепла у приміщеннях дошкільних та шкільних закладів освіти, закладів охорони здоров’я та соціального захисту, розпочнеться опалення за заявами керівників установ, відповідно до вимог температурно-санітарних норм для цих закладів. Виконкомам сільських рад дано доручення відстежувати динаміку змін температури зовнішнього повітря та у разі її середньодобового зниження нижче 8 градусів тепла, прийняти відповідні рішення про початок опалювального періоду у населених пунктах району.
Про хід проведення медичної реформи на Переяславщині доповіла заступник голови РДА Анна Скляренко. Станом на 18.10.2018 року з жителями Переяслав-Хмельницького району укладено 12687 декларацій, що становить 63,8 %. Підписна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» продовжується.
Про питання щодо енергозбереження закладів освіти району доповіла начальник відділу освіти РДА Таміла Дубина.
За результатами наради надано відповідні доручення.

Рекомендації щодо стандартів залучення та супроводу інвесторів на місцевому та регіональному рівніОфісом із залучення та підтримки інвестицій «UkraineInvest» спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розроблено рекомендації щодо стандартів залучення та супроводу інвесторів на місцевому та регіональному рівні.
Стандарти становлять єдиний цілісний підхід до роботи з інвесторами та сприятимуть підвищенню інвестиційної привабливості та зростанню інвестиційної активності відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

На Переяславщині відбувся VIІ Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання»

17 жовтня 2018 року з нагоди 95-ї річниці від дня народження Героя України, визначного музейного діяча Михайла Сікорського у стінах Державного вищого навчального закладу «Переяслав–Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбувся VII Всеукраїнський історико-культорологічний форум «Сікорські читання».
Під час урочистостої частини зібрання вітальні промови проголосили ректор університету Віктор Коцур, голова Національної спілки краєзнавців України Олександр Реєнт, генеральний директор Національного історико–етнографічного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич, заступник голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Анна Скляренко та заступник Переяслав–Хмельницького міського голови Валентина Губенко.
Цьогоріч були вручені Премії імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України та Премії імені Дмитра Яворницького Національної спілки краєзнавців України. Лауреатами цієї високої нагороди стали діячі культури з Волинської, Житомирської, Київської та Хмельницької областей.
Активну участь у роботі форуму взяла громадськість міста та району, науковці, музейні працівники, освітяни та студенти.
 
  


        

      

         

           Сільське господарство за 9 місяців 2018 рокуПереяслав – Хмельницький район є сільськогосподарським районом. Тому від стану справ у сільськогосподарському виробництві великою мірою залежить як розвиток району в цілому, так і добробут кожного жителя села.
Аналіз ситуації, яка склалася в агропромисловому комплексі Переяслав – Хмельницького району показує, що більшість сільськогосподарських підприємств, а їх у районі 200 різних форм власності, які налаштовані на виробництво сільськогосподарської продукції у 2018 році.
В зерновому господарстві сільськогосподарські товаровиробники прогнозують зібрати більше 200 тисяч тонн зерна.
Аналізуючи стан справ у рослинництві за 9 місяців 2018 року можна сказати, що сільськогосподарські підприємства району непогано справляються з поставленим завданням.
Станом на 1 жовтня 2018 року зернових культур зібрано на площі 18,5 тисяч гектарів, що становить 50,3%, намолочено 100,5 тисячі тонн зерна.
В тому числі ранні зернові та зернобобові зібрано на площі 14 тисяч гектарів, намолочено 68,5 тисяч тонн зерна.
Станом на 1 жовтня 2018 року хлібороби Переяславщини проводять збір пізньої групи сільськогосподарських культур:
- кукурудза на зерно зібрана на площі 4565 га, що становить 20 %, намолочено 32,0 тис. тонн, при урожайності 70 ц/га;
- соняшник зібрано на площі 10166 га, що становить 90%, намолочено 25,4 тис. тонн, при урожайності 25 ц/га;
- сої зібрано на площі 6,8 тис. га, що становить 85%, намолочено 16,97 тис. тонн, при урожайності 25 ц/га.
  Поряд зі збором урожаю хлібороби Переяславщини закладають фундамент під майбутній урожай.
Підготовлено ґрунту під посів озимих культур урожаю 2019 року на площі 13 тис. га, що становить 100%.
Сільськогосподарські підприємства посіяли озимі сільськогосподарські культури під урожай 2019 року:
_   озимий ріпак на площі 2500 га, що становить 113,6% до прогнозу;
_  озимі зернові на площі 7600 га , що становить 71,7 % прогнозу,
в тому числі:

        _  озимої пшениці на площі 7000 га, що становить 70%;
        _  озимого жита на площі 300 га, що становить 100%;
        _ озимого ячменю на площі 300 га, що становить 100% до прогнозу.

Зібрано кормові культури на площі 1,2 тисяч га, заготовлено 11,2 тисяч тонн силосу, що становить 101,8%, 1,7 тисяч тонн сіна, що становить 100% та 4,5 тисячі тонн сінажу, що становить 100%.
Під посів ярої групи культур урожаю 2019 року піднято 21 тисяча гектарів зябу, що становить до прогнозу 84%.
Хлібороби Переяславщини докладуть максимум зусиль для успішного та повного завершення сільськогосподарського року та заплановані 200 тисяч тонн зерна все таки покладуть у комори господарств, що дасть можливість навіть незважаючи на незадовільні погодні умови підвищити свій фінансовий стан.
Станом на 1.10. 2018 року поголів’я ВРХ становить 4386 голів що на 227 голів більше до відповідного періоду 2017 року, в тому числі корів 1452 голови, що на 81голову менше минулого року.
Валовий надій молока становить 4687 тонн, що на 272 тонн менше минулого року.
Надій на корову становить 5385 кілограми, що на 392 кілограми більше минулого року.
Поголів’я свиней в сільськогосподарських підприємствах становить 44255 голів, що на 11900 голів менше минулого року.
Поголів’я птиці становить 547,9 тис. голів, що на 12,7 тисяч менше минулого року.
Реалізація м’яса становить 10922 тонн, що на 267 тонн більше відповідного періоду минулого року.
В домогосподарствах Переяслав – Хмельницького району утримується 3566 голів ВРХ, що на 96 голів менше минулого року, в тому числі 3010 голів корів що на 122 голови менше минулого року.
Пріоритетами у діяльності агропромислового розвитку району за 9 місяців 2018 року є інтенсифікація виробництва, підвищення конкурентоспроможності продукції, розвиток інфраструктури аграрного ринку, поліпшення фінансового стану сільськогосподарських підприємств.
 
 
 
 

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

Соціальні послуги - це комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи окремих громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя.
Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. N 558, фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначається компенсація. Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються працездатним особам, які не працюють та непрацюючим пенсіонерам, котрі постійно надають соціальні послуги.
Мають право на отримання соціальних послуг особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, пенсіонери та хворі, які не здатні до самообслуговування й потребують постійного стороннього догляду за умови, що вони не обслуговуються соціальними службами.
Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:
- 15 відсотків - фізичним особам за надання соціальних послуг інвалідам I групи;
           -10 відсотків - фізичним особам за надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю;
          - 7 відсотків  - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії.
Якщо соціальні послуги надає фізична особа пенсійного віку, компенсація призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Компенсація не призначається:
- фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», «Психіатричну допомогу», «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства  та дітям з інвалідністю»;
- особам , які надають соціальні послуги на платній основі;
- самозайнятим особам;
- особам, які проходять альтернативну(невійськову службу);
- особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня, крім роботи вдома.
Компенсація призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяви разом з документами.
Непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги подаються такі документи:
 - заява про згоду надавати соціальні послуги;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
- копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки — письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;
- заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних»).
Особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною) подаються такі документи:
- заява про необхідність надання соціальних послуг;
          - паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом);
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування.
Законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг подаються такі документи:
- заява про необхідність надання соціальних послуг;
 - копія свідоцтва про народження дитини;
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.
Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

Президент на Львівщині оглянув нові гуртожитки для військових: Це вже не казарма

Президент Петро Порошенко на Львівщині оглянув новозбудовані гуртожитки для військових.
«Всі пам’ятають, що таке казарми? «Взльотка» на 100,120, 200 людей, двоярусні ліжка, черговий. Можливість прийняти душ раз на тиждень. Чому? Бо так казав устав, частіше не можна. Можливість відпочити, особисте життя закінчувалося приліжковою тумбочкою», - пригадав Президент. Глава держави наголосив, що за рахунок зусиль правоохоронних органів і Генеральної прокуратури до державного бюджету було повернуто 1,5 млрд доларів коштів, які попередньою владою були вкрадені в українського народу. Президент наголосив, що першим пріоритетом стало фінансування з цих коштів армії – зокрема, створення належних умов для служби українськими контрактниками.
 
Глава держави нагадав, що рік тому було продемонстровано макети, а вже нині є можливість оглянути перші гуртожитки. «Ми домовилися, що казармами не будемо їх називати. Бо це не казарми. На сьогоднішній день, коли ти заходиш в кімнату, в кімнаті, в блоці є можливість прийняти душ, є санвузол і нормальні умови, коли по два-три бійця будуть в кімнаті. Вони мають можливість нормально відпочити і підготуватися до наступного дня. І ти не маєш жодних проблем, крім концентруватися на військовому навчанні», - підкреслив Президент.
Глава держави наголосив, що сьогодні відвідує новий гуртожиток, а наступний етап – за рахунок тих самих джерел квартири-студії для сержантського складу. Президент ознайомився з макетом будинку компактних квартир для сержантського корпусу. «Сержантський склад має можливість туди і дружину привести, вже є окрема кімната, санвузол, окремі умови, розміри кімнати більші», - додав Президент.
 
Також обговорюється програма розвитку житла для військовослужбовців, зокрема щодо службового житла для офіцерів і окремо щодо надання фінансової компенсації для можливості придбання власного житла. «Я ставлю принципову позицію, щоб проблема була вирішена. Що людина, яка закінчує 25 років вислуги, повинна мати фінансовий ресурс для того, щоб купити житло. Кожен (повинен мати можливість –ред.), а не ті хто ближче до начальства, тилу, штабу або будь-чого, а ті, хто воюють на фронті – віддалені від цього. Цього більше не буде. Ми маємо відновити цю справедливість. І кошти на забезпечення належного соціального захисту для військовослужбовців будуть знайдені, в тому числі за рахунок додаткової мобілізації коштів, які були вкрадені в України», - наголосив Петро Порошенко.
 

Патріарх Варфоломій подякував Президенту за зусилля у об’єднанні православних християн в Україні – зустріч Глави держави з екзархами Вселенського Патріарха

Екзархи Вселенського Патріарха в Україні відзначили провідну роль Президента Петра Порошенка у процесі об’єднання православних християн та створенні єдиної помісної православної церкви.
Архієпископ Памфільський  Української Православної Церкви в США Даниїл під час  зустрічі з Президентом подякував Главі держави за лідерство та бажання побачити єдність в українському народі. «Я надіюся, що ми вже незабаром разом служитимемо і святкуватимемо це велике об’єднання нашого українського народу», - наголосив Архієпископ.
 
Архієпископ Памфільський  УПЦ в США також повідомив, що вони з Єпископом Іларіоном повернулися в Україну «для того, щоб продовжити роботу над останнім етапом, котрий доведе нас до об’єднавчого Собору, а тоді і до вручення новому предстоятелю остаточного документа – Томосу про незалежність, автокефалію української православної церкви».
«Як і попередньо ми будемо спілкуватися, готові до спілкування, надіємося на співпрацю з усіма лідерами і Української православної церкви Київського патріархату, і УАПЦ, включно з ієрархами і духовенством та мирянами Української православної церкви в лоні Російської православної церкви», - особливо наголосив архієпископ Даниїл.
Архієпископ Даниїл зазначив, що екзархи повернулися із Константинополя «із благою вістю, із історичною подією в житті українського народу». «І відразу хочу висловити вам слова привітання Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія. Ми мали з ним розмову відразу після закінчення Священного Синоду. І він просив передати Вам особисте привітання, а також і подяку за всі ті зусилля, котрі Ви приклали як Президент України, піклуючись цілим процесом об’єднання українських православних християн на території України»,  - сказав архієпископ.
«Я думаю, я не помилюся коли скажу, що це було історичне рішення Константинопольської Церкви-Матері щодо України, бо ще раз було підтверджено намір надання автокефалії українські православній церкві», - також наголосив він.
Архієпископ Даниїл нагадав, що Синод також розглянув і апеляції лідерів Української православної церкви і Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви і були скасовані «різні церковні санкції» проти цих духовних лідерів. Вони були повернуті до свого духовного сану, а з ними і духовенство, котре опікується народом України в цих церквах. «Тому, якщо є якісь розмови щодо недоречності чи не канонічності церковних святих таїн, котрі виконують ці священнослужителі, Свята Мати-Церков дала відповідь – ці святі тайни, дії священнослужителів є канонічними. Ми вдячні Богові і Константинопольській церкві, що опікується нашим українським народом», - зазначив він.
Єпископ Едмонтонський Української Православної Церкви в Канаді Іларіон, в свою чергу, підкреслив: «11 жовтня 2018 року – це історичний день став днем проголошення, виражаючись світською мовою, декларації про духовний суверенітет українського народу. Подібно як 16 липня 1990 року – Декларації про державний суверенітет України».
«Ваше ім’я золотими літерами вписане з іменами правителів Київської Русі, Київської держави, Вашими попередниками – святим рівноапостольним князем Володимиром, Ярославом Мудрим – в історію України, які багато зробили для духовного розквіту свого народу», - сказав епископ Іларіон.
 
Він додав: «Як добрий пастир, Вселенський Патріархат покинув 99 овець і провів цим рішенням від 11 жовтня до єдності цю одну вівцю – мільйони православних християн, здійснюючи свою голгофську самопожертвенну місію, яку він продовжує здійснювати всупереч власним інтересам, а діючи  як Матір-Церква заради майбутнього своїх дітей, даруючи автокефалію від московської церкви донедавна дарованої автокефалії Чехії і Словаччини. А тепер настав час для православної церкви в Україні».
Президент подякував екзархам. «Впевнений, що це служіння українському народові, це велике об’єднавче зусилля,  яке докладає Матір-Церква, всупереч  зусиллям тих, хто перешкоджає нашій єдності – це величезна заслуга Вселенського Патріарха, величезна заслуга Матері-Церкви. Величезна подяка всьому Синодові», - сказав Петро Порошенко.
Він також зауважив, що порівняння декларацій державного суверенітету і церковного суверенітету «дуже точне для того, щоб більшість українців зрозуміли важливість цієї події». «Переконаний, що ця дата буде вписана в історію України, як найважливіша. Як один із важливих етапів нашого державотворення», - наголосив Петро Порошенко.
За словами Президента, сьогодні зустріч з екзархами відбувається вперше після історичного рішення, яке було прийнято на Синоді, рішення Вселенського Патріарха про надання автокефалії українській православній церкві
«Дуже дякую, бо це рішення було прийнято завдяки молитвам українського народу, молитвам Вселенського Патріарха Його Всесвятості Варфоломія. І це рішення довгоочікуване в Україні… Але впевнений в тому, що сьогодні я як Президент України від імені українського народу маю висловити слова щирої подяки Матері-Церкві, Його Всесвятості, Синоду, всім вірним і вам особисто за ту величезну роботу, яка була зроблена для того, щоб це стало можливим, щоб Господь почув наші молитви»,  -сказав Петро Порошенко.

 

Голова Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Юрій Клименко провів особистий прийом громадян

17 жовтня 2018 року голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко провів особистий прийом громадян.
До голови райдержадміністрації жителі району зверталися з питаннями надання матеріальної допомоги.
На кожне із порушених громадянами питань голова РДА надав вичерпні відповіді та роз’яснення. Питання, які потребують детального вивчення та опрацювання, взято на контроль та надано доручення керівникам відповідних структурних підрозділів РДА допомоги у їх вирішенні.