Герої посеред нас

Відвідавши Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрій Пряхін познайомився з відомою волонтеркою Аллою Дмитрівною Борисенко («ЧОНГАР»), яка наразі перебуває в даному медичному закладі.
Алла Борисенко розпочала волонтерську діяльність ще у 2014-му році, коли допомагала українським військовим та сім’ям кримських татар залишити окупований Крим (звідси позивний «Чонгар). Шукала, де їх поселити, забезпечувала речами першої необхідності. Залучала друзів, активних громадян – загалом величезну кількість людей.
Із початком бойових дій на Донбасі розпочала роботу  з евакуації мирного населення, повернення полонених та загиблих. Так, із окупованих територій Луганщини та Донеччини було вивезено понад 1500 убитих. Завдяки її зусиллям, 630 українських полонених повернулися додому. Паралельно надавала допомогу з постачання гуманітарної допомоги у добровольчі батальйони і підрозділи ЗСУ на Сході. Організовувала переговори з визволення полонених, їх супроводження, пошуку зниклих безвісти.
 Алла «Чонгар» від початку АТО постійно їздила на схід України і всіляко допомагала нашим бійцям. Уродженка Тернопільщини збирала одяг, їжу, ліки та інші необхідні на фронті речі, неодноразово витягувала бійців з-під обстрілів, опікувалася пораненими.
За гуманітарну участь в антитерористичній операції нагороджена почесною відзнакою Президента України.
Ця смілива жінка виконує роботу, яка багатьом чоловікам не під силу. Голова райдержадміністрації Андрій Пряхін від себе особисто щиро дякує волонтерці за мужність та героїзм, та пообіцяв, що її світлина стане окрасою новоствореної галереї Героїв в приміщенні РДА.