Переяславщина вшанувала Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Події на Майдані проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, в ці дні вся Україна згадує своїх Героїв, людей, які з відчуттям власної гідності захищали та боролися за наші права і свободи, боролися за Україну. Кожен із них заплатив найвищу ціну – ціну власного життя.
Тож з метою належного вшанування подвигу громадян, які віддали своє життя, в Переяслав-Хмельницькій райдержадміністрації відбувся захід присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні, в якому взяли участь працівники райдержадміністрації, депутати районної ради, керівники установ, організацій, сільські голови сільських рад району та громадськість. На початку заходу присутні мали змогу згадати події того часу та переглянути відео «Гіркий спомин про майдан», а під відеоролик «Пливе кача» вшанували невмирущу пам´ять полеглих у боротьбі за українську державу хвилиною мовчання.
До присутніх звернулися перший заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Бобровнік та голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда.
Начальник архівного відділу райдержадміністрації Олена Розовик також поділилися своїми спогадами про ті страшні події, що відбувалися в той час, та продемонструвала присутнім відео-презентацію зі світлинами Героїв Небесної Сотні.
Патріотичного настрою присутнім додали поезії «Мамо, я не вернусь» та «Мені наснилося, що вони зустрілися» у виконанні Анастасії Ашевої та Дмитра Пєшкова.
Також під час заходу депутат Переяслав-Хмельницької районної ради Сергій Шаменко вручив Подяки від командира ОТГ Воловика ДУК ПС О. Сірка та командира 24 окремої механізованої бригади, підполковника В.Ф. Гудзя відділу культури РДА за проведення концертної програми в зоні АТО в рамках реалізації програми з патріотичного виховання.
Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та могили українського історика,  учасника Революції Гідності Ярослава Потапенка, нагородженого орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).