Міжнародний день ромів святкують 8 квітня

З нагоди Міжнародного дня ромів, який відзначається 8 квітня,  Альянс міст та регіонів з розвитку ромських  ініціатив, вітає ромську громаду України. Члени Альянсу наголошують, що це день святкування ромської культури та спадщини, а також можливості висвітлити численні проблеми, з якими стикаються роми в нашій країні.
Міжнародний день ромів - це можливість поміркувати про становище ромів у  суспільстві. Є багато позитивних прикладів у  вирішенні проблем з оформленнями документів, що посвідчують особу, реєстрації житла, покращення дошкільної освіти, тощо. Але наразі існує і занадто багато прикладів дискримінації та обмежень з якими стикаються роми в усіх без виключення регіонах  України.
Місцеві та регіональні органи влади роблять ряд важливих кроків для покращення якості життя найбільш незахищених громадян, серед яких багато  ромів. Серед актуальних для розв‘язання проблем  - житлові питання, освіта, соціальні та культурні права. Активна ромська спільнота відіграла ключову роль у формуванні цих змін.
Є кілька надихаючих прикладів розробки програм дошкільної освіти,  соціально-медичних посередників, та інших, які вже втілюються і дають позитивні результати. У листопаді 2017 року підписана "Декларація міських голів та обраних місцевих і регіональних представників держав-членів Ради Європи проти боротьби з анті-циганізмом". Члени Альянсу заохочують інших приєднуватись до співпраці та помножувати зусилля, спрямовані на забезпечення рівних можливостей для всіх ромів. У вільній, незалежній, демократичній Україні всі громадяни мають право на гідність, повагу і самореалізацію.