«Повінь пішла на спад, або як працівникам водогосподарських організацій вдалося приборкати річку Трубіж»

На виконання протокольного рішення засідання  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації від 27.03.2018 року було проведено комісійне обстеження проходження повені по річках Трубіж, Карань, Броварка, Альта.

В комісійному обстеженні взяли участь Гопанчук О.Т. начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи адміністрації, Андрущенко А.О. провідний інспектор Переяслав-Хмельницького РС ГУ ДСНС України в Київській області, Мисник В.О. начальник Переяслав - Хмельницької експлуатаційної дільниці Дніпровського басейну управління водних ресурсів та Бондаренко М.М. начальник Переяслав-Хмельницької дільниці Трубізького міжрайонного управління водного господарства.

Згідно з інформацією наданою Мисником В.О., 15 березня 2018 року – початок інтенсивного підняття рівня води в річці Трубіж.  06 квітня 2018 року – максимальне підняття рівня води.

Трубізькою насосною станцією  з 15.03.2018 по 16.04.2018  перекачано 81,7 млн. м3 води.

Використано електроенергії на перекачку води  з 15.03.2018 по 16.04.2018 - 2,3млн. кВт. В пік проходження повені (06.04.2018) витрати води в річці Трубіж становили 48,4 м3/сек., а на момент перевірки становила  26,0 м3/сек. На даний час Трубізька насосна станція працює в штатному режимі, задіяно 2-а насосні агрегати.

Бондаренко М.М. проінформував, що рівні води на руслових шлюзах річок Трубіж, Карань та Броварка в порівнянні з піковим період,  на сьогоднішній день зменшились на 60-140 см.

Робочою групою прийнято рішення:

Рекомендувати Трубізькому міжрайонному управлінню водного господарства провести інвентаризацію зелених насаджень в прибережних захисних смугах на предмет виявлення пошкоджених (сухих) дерев, які можуть створювати затори на річках, що призведе до погіршення  пропускної  спроможності води.