Зміни у порядку надання житлових субсидій

Управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації інформує, що з 01.05.2018 р. відбулися Зміни у порядку надання житлових субсидій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016р. №1022».

Кому потрібно переоформити субсидію?

Для переоформлення субсидій у 2018 році потрібно повторно подавати документи – Заяву і Декларацію – таким категоріям громадян:

1. Орендарям житла;

2. Внутрішньо переміщеним особам;

3. Сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

4. Сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

5. Сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

6. Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

При цьому внутрішньо-переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, де вказано склад домогосподарства.

Кого позбавлять субсидії?

Згідно зі змінами до програми призначення субсидій, внесеними Кабміном, з наступного опалювального сезону на субсидію не зможуть розраховувати особи, які приховують статки, мають великі будинки чи квартири або ж мають тіньову зайнятість.

Точніше – власники великих квартир понад 120 м2, будинків площею понад 200 м2 та нових автомобілів віком до 5 років втратять право на субсидію.

Однак, якщо автомобіль був отриманий в якості транспорту для інвалідів від органу соцзахисту, то право на субсидію буде збережено. А випадки придбання авто перед виходом на пенсію можуть бути розглянуті в індивідуальному порядку, тоді субсидію можливо зберегти.

Щодо зайнятості, то людям працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні чи за кордоном, органи соціального захисту автоматично рахуватимуть дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів – 5286 гривень. А дійсно безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

Зміни до соціальних нормативів!

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409, яким переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючи коефіцієнти. Соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання  і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв.м площі.

При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.