На Переяславщині відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З нагоди Дня пам’яті та примиренні і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на схилах Дніпра, біля пам’ятного знаку героям Букринського плацдарму, відбувся мітинг-реквієм за участі представників районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасників АТО, громадських організацій, духовенства та громадськості. На грудях кожного майорів червоний мак – традиційний український символ пролитої козацької крові.

Театрально-хореографічна картинка «Героям слава!», у виконанні хореографічної групи РБК, якою розпочався захід, передаючи весь біль надзвичайних втрат внаслідок війни, не залишила байдужим жодного присутнього.

Усе починалося із грому небесного
Такого жорстокого, такого нечесного
Із ненависного , злісного грому,
Який на світанку вигнав із дому.
І мама мовчазно-бліда, як стіна
І тато поволеньки каже «війна»
Надходив ранок, червень, 22
Народжувався день із квітів і роси

Поминальну панахиду за жертвами Другої світової війни провели священнослужителі Переяслав-Хмельницької єпархії УПЦ КП  отець Іван Будняк церкви Воскресіння Христового та отець Дмитрій Волошин храму святого Єфрема Переяславського.

Пам’ять загиблих на війні та ветеранів, що не дожили до сьогоднішнього дня, вшанували хвилиною мовчання.

З теплими словами вітань з Днем Перемоги та щирими побажаннями миру і добробуту, зі словами вдячності за військовий і трудовий подвиг у роки війни до присутніх звернулися голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко, голова районної ради Петро Качкалда та міський голова Тарас Костін.

Голова РДА Юрій Клименко  зачитавши страшні цифри втрат загиблих на війні зазначив, що на сьогоднішній день в Переяслав-Хмельницькому районі залишилося лише 16 осіб, учасників бойових дій Другої світової війни.

Начальник архівного відділу Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Олена Розовик повідомила присутнім, якими героїчними сторінками в пам’яті українців був навічно вкарбований бій на Букринському плацдармі.

Також до всіх присутніх звернулася голова районної ради ветеранів Любов Тенетко. Висловила щирі слова вдячності всім солдатам Перемоги і працівникам тилу Другої світової, усім тим героям, які в усі часи боронили і боронять від ворога неньку-Україну.

Теплі слова вітання з нагоди свята лунали і від депутата Переяслав-Хмельницької районної ради VII скликання, керівника ПП «Строкова Агро» Володимира Яреми.

А своїми спогадами про страшні роки війни поділився син учасника війни, житель села Строкова, депутат Студениківської громади Микола Дейнега.

Військовий залп пам’яті загиблим під час Другої світової війни виконали представники військової частини с. Дівички.

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку героям Букринського плацдарму. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Цього ж дня очільники району відвідали могили жителів сіл Гайшинської сільської ради  Зінчика Станіслава Михайловича та Доги Олега В’ячеславовича. Висловивши щирі слова співчуття вручили продуктовий набір батькам загиблого воїна АТО.