Відбулася колегія з питань переатестації народних та зразкових колективів Переяслав-Хмельницького району

В неділю, 10 червня,   згідно  плану  роботи  відділу  культури Переяслав-Хмельницької  РДА на 2018 рік,  відбулася   колегія  з питань  переатестації  народних та  зразкових  колективів   нашого  району.
До  захисту  на  предмет підтвердження  звання  народний  та  зразковий  колектив   підготувалося  7   наших  творчих аматорських колективів, а  саме :     джазовий  колектив «Диксиленд»,   вокальне  тріо «Криниченька»  РБК, фольклорний  ансамбль «Чорнобривці»  БК с.Гланишів  (керівник  Михайло Бобик), «Калинонька»- БК с.Єрковці (керівник  Микола Рубаха), хор «Дніпрові хвилі» БК с.Циблі (керівник Микола     Козачук),фольклорний  колектив «Помокляночка» БК с. Помоклі (керівник Наталія Ходан),фольклорний  колектив «Червона  калина»  клубу с. Пристроми (керівник Любов Макаренко).
На  предмет  присвоєння  звання  народний  свою творчу  програму,  згідно  методичних  рекомендацій  Київського  обласного  центру  народної  творчості  та  культурно-освітньої  роботи,   представив  фольклорний  аматорський  колектив «Яблунька» БК с. Пологи-Яненки (керівник  Микола Зражевський ).
Слід  зазначити, що  кожен  керівник  та  його  аматори  з великою  відповідальністю   поставилися  до  атестації, про що  свідчить  високий   рівень виступів  колективів  та   схвальні  відгуки  й  коментарі  фахівців  Київського  обласного  центру  народної  творчості  та  культурно-освітньої  роботи  - серед  яких  голова атестаційної  комісії  - Заслужений  майстер народної  творчості України,Кавалер ордена княгині Ольги  ІІІ ступеню, директор  центру народної творчості – Тамара Михайлівна Негода,завідувач відділу  народного мистецтва та  фольклору  Національного  музею  культури  та  побуту  с.Пирогово, провідний методист центру з   фольклору  -  Кукліна Інна Миколаївна  та  Заслужений  працівник  культури України, провідний  методист   по  духовому оркестру  Губаренко  Віктор Михайлович.
Друзі! Нам  є  ким і  чим  по-справжньому   пишатися, адже       палітра   первинних  джерел фольклору,народної  пісні  зберігається, примножується  та
передається  молодому  поколінню.
Як приклад , атестаційна  комісія  внесла  пропозицію  нашому  відділу культури  подати клопотання  на  осінню  колегію      до  обласного  Управління  культури на предмет  присвоєння звання  народний    дівочому  тріо  «Лілея» БК с.Помоклі,  які  в цей  день  позиціонували,  як колектив  супутник  народного  колективу «Помокляночка»  та  приємно  вразили  своїм     виступом глядача  і  членів комісії.
Уже в   липні цього року,  колегія     обласного  Управління  культури  розгляне та  затвердить  Постанову про  присвоєння  звання  народний фольклорно-етнографічний  колектив   -  аматорському   колективу  «Яблунька» БК с.Пологи-Яненки.
Вітаємо  всіх  тих ,хто  підтвердив  носити  високе  звання  народний  і  хто  його отримає! А   ще   8  наших   творчих колективів    готуються  до наступної  колегії.