Стратегічна сесія освітян району

З першого вересня 2018 року учні, які сядуть за шкільні парти вчитимуться за концепцією «Нової української школи». Тому підготовка закладів освіти до впровадження з 1 вересня 2018 року нового Державного стандарту початкової освіти та реалізації Концепції реформування системи загальної середньої освіти «Нова українська школа» є одним з найактуальніших питань і першочергових завдань освітньої системи району.  Реформа освіти набирає обертів, і щоб забезпечити сталість Нової української школи, не менш важливо розуміти і обговорювати, яким є ціннісне підґрунтя цих змін. З цієї метою 5 липня 2018 року в залі засідання Переяслав – Хмельницької РДА відбулася стратегічна сесія «Реалізація концептуальних засад Нової української школи в системі реформування освітньої галузі Переяславщини. Нова українська школа – нові підходи до навчання й викладання».
  У роботі сесії взяли участь голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко та голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда.
До участі в  сесії були запрошені директори закладів загальної середньої освіти, завідувачі закладів дошкільної освіти, вчителі початкових класів.
Зі вступним словом до освітян звернулася начальник відділу освіти Переяслав - Хмельницької  РДА Таміла Дубина.
Методист РМК Ірина Кравченко свій виступ присвятила темі «Нова українська школа -  нові підходи до навчання й викладання». Вона зазначила, що наші діти вперше будуть працювати у новому навчальному середовищі за новими програмами і підручниками, вчителі їх навчатимуть новими, сучасними формами роботи, запроваджуються методики діяльнісного та інтегрованого навчання. Діти не мають сидіти в шестирічному віці весь час за партами і дивитися лише на дошку з учителем.
  Ірина Кравченко повідомила, що у початковій школі зменшено кількість предметів, і що  з  першого вересня на українських школярів очікує новий інтегрований курс «Я досліджую світ». Початкова школа – це радикальна зміна освітнього середовища. Від результативності та ефективності початкової освіти значною мірою залежить якість функціонування середньої та старшої школи.Методист акцентувала увагу на тому, що з метою забезпечення практичної реалізації основних положень Концепції «Нова українська школа» відділом освіти, методичним кабінетом, адміністраціями закладів, керівниками методичних комісій проведена змістовна, чітко продумана системна робота, яка конкретно спрямована на удосконалення педагогічної майстерності вчителів різних категорій. Разом з тим, вона  проінформувала присутніх, що на сьогоднішній день 20 вчителів 1-х класів  пройшли дистанційне навчання і три очні сесії в рамках НУШ, де практично вчились застосовувати нові знання на практиці. 14 учителів англійської мови закладів середньої освіти району пройшли навчання за програмою Британської ради в Україні. Вчителі німецької мови пройшли очне навчання на базі КНЗ КОР «КОІПОПК».
По питанню «Ефективне управління Новою українською школою: сучасне бачення стратегії розвитку закладу» виступала Неля Дерев’янко, директор Виповзького НВО «ЗОШ І –ІІ ступенів – ДНЗ». Неля Віталіївна окреслила питання освітнього простору Нової української школи, професійного розвитку педагогічних працівників то ролі батьків у становленні Нової української школи.
Питання «Випускник Нової української школи: який він?» висвітлив Віталій Дідичук, директор Циблівської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Він акцентував увагу присутніх компетентностях, якими володітиме випускник Нової української школи.
Наталія Поліжак,  завідуюча ЗДО «Вишенька» розкрила питання забезпечення наступності в діяльності закладів дошкільної та загальної середньої освіти в умовах Нової української школи.
За підсумками стратегічної сесії прийнято відповідні рекомендації.