На Переяславщині розпочалися жнива

Станом на 11 липня 2018 року господарства Переяслав-Хмельницького району проводять збір ранньої групи сільськогосподарських культур.
Зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 1368 га (10%), валовий збір 4 тисячі тонн при середній урожайності 30 цнт/га, в тому числі озима пшениця 500 га намолочено 1500 ц/га, середня урожайність становить біля 30 ц/га, ПП «Соснова» збирає біля 60 ц/га, озиме жито 100 га, урожайність 25 ц/га, озимий ячмінь зібрано на площі 218 га, урожайність 30 ц/га, ТОВ «Стейкагро» зібрало біля 40 ц/га, горох зібрано на площі 500 га середня урожайність 30 ц/га, зібрано ярий ячмінь на площі 50 га, урожайність 30 ц/га, ФГ «Бебешко В.І.» зібрав біля 50 цнт/га.
Крім цього зібрано 1000 га озимого ріпаку (37%), урожайність 30 цнт/га.
Господарства для збору урожаю ранньої групи сільськогосподарських культур забезпечені паливо-мастильними матеріалами та технікою.
Комбайновий парк господарств району нараховує більше 150 комбайнів різних марок, з яких 89 знаходиться у великих сільськогосподарських підприємствах та 68 комбайнів мають фермерські господарства.
Комбайнів іноземного виробництва господарства району мають більше 50 – ти штук.
На зборі ранньої групи сільськогосподарських культур працює 62 комбайни.
Всі господарства району готові до приймання та доочистки зерна. Зберегти та довести до відповідних кондицій збіжжя зокрема підсушити в повному обсязі в господарствах є 16 сушильних комплекси, крім цього є три елеватори, а саме: Перевантажувальний термінал «Нібулон», Переяслав-Хмельницький ЕКХП, Каратуль комбікормовий завод.
За сприятливих погодніх умов господарства зберуть ранню групу зернових культур за 10 днів.