У Переяслав-Хмельницькому районі розпочався новий навчальний рік

3 вересня заклади освіти Переяслав-Хмельницького району розпочали навчальний процес. Головною подією цього навчального року безперечно є старт реформи «Нова українська школа», метою якої є створення нового освітнього середовища та нового змісту освіти для учнів перших класів
Нова українська школа – це школа компетентностей ХХІ століття, це педагогіка партнерства, готовність до інновацій, нові стандарти й результати навчання.
Сьогодні 127 першокласників  закладів загальної середньої освіти району прийшли до Нової української школи. Найголовніше – ці діти навчатимуться за новим стандартом початкової школи і отримають якісно новий зміст освіти. Для учнів створено необхідне навчальне освітнє середовище. Для 14 перших класів ЗЗСО району на сьогодні придбано ноутбуки, телевізори, ламінатори, МФУ, документ камеру. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації навчального простору в класі. Крім класичних варіантів, використовуються новітні, мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи. Своє навчання діти розпочали за сучасними одномісними, зручними, кольоровими партами, що виготовлені відповідно до чинних в Україні стандартів. Придбано 142комплекти одномісних парт і стільців та 14 кольорових шаф для дидактичного матеріалу та 14 комплектів дидактичного матеріалу з української мови, математики, природознавства.
Не залишилися без уваги і 14 педагогів перших класів, для комфорту їхньої роботи облаштований осередок вчителя, оснащений столом і мобільними тумбами. Зона вчителя допоможе педагогу управляти всіма професійними обов’язками.  Для забезпечення НУШ було виділено 1033,7 тис.грн.з  місцевого бюджету та 719,2 з державного бюджету. На кожен 1 клас витрачено 125 тисяч грн.
Окрім того, першачки, безкоштовно отримали набори LEGO, які допоможуть дітям опановувати матеріал інтерактивно, цікаво та наочно.
Хочеться відзначити, що не стали осторонь створення нового освітнього середовища для першокласників  Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація, в особі Юрія Клименка, Переяслав-Хмельницька районна рада, в особі Петра Качкалди, депутатський корпус та відділ освіти, в особі Таміли Дубини.
Навчальний рік розпочався. Тож нехай він відкриє перед школярами нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей!