Переяслав-Хмельницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє про випадок сказу кішки в с. Хоцьки

В с. Хоцьки в безпритульної кішки, віком старше трьох місяців, яка нанесла покус громадянці села Хоцьки Переяслав-Хмельницького району Київської області, виявлено позитивний результат на сказ. Приписом №4 від 06.11.2018 р. заступника головного державного інспектора ветеринарної медицини Переяслав-Хмельницького району Ваш А.А. введено карантинні обмеження в радіусі 10 км - навколо населеного пункту, а також вважати загрозливою зоною с. Світанок, с. Циблі.

08.11.2018 р під головуванням керівника апарату Переяслав-Хмельницької РДА Перчука В.М. проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії затверджено рішення та план заходів по ліквідації вогнища захворювання тварин на сказ в с. Хоцьки. В умовах карантинних обмежень в неблагополучному пункті, а саме с. Хоцьки згідно інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», зареєстрованої в Міністерствіюстиції України 31 березня 1994 року за №54/263, забороняється проведення виставок, виводок собак, вивезення за межі собак, котів і диких тварин. В мисливських угіддях, оголошених неблагополучними, а також в загрозливій зоні, забороняється проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їх вилов і вивіз.

Також згідно пункту 2.2. вищезазначеної інструкції власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності та спеціалісти зобов’язані дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України; доставляти собак, котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу.

Сказ – гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, яка характеризується розвитком енцефаліту з смертельним пошкодженням центральної нервової системи.  Ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак і котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями свійських тварин, порушення правил утримання їх власниками. Все це є передумовою формування осередків сказу міського типу. Збудник сказу — вірус. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Механізм передачі контактний, шлях — рановий. Людина заражається при укусах скаженою твариною (90 % випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (ослинення — 10 %), вкрай рідко — при знятті шкури з трупів скажених тварин, особливо лисиць. У тварини слина стає заразною (контамінованою) в останні 7-10 діб інкубаційного періоду і залишається такою протягом усієї хвороби. У диких тварин з'являється збудження, зникає страх перед людиною.

Наполегливо просимо громадян при подвірному обході помешкань забезпечити фіксацію, у разі можливості доставку тварин в Переяслав-Хмельницьку районну державну лікарню ветеринарної медицини за адресою: вул. Ярмаркова, 51, м. Переяслав-Хмельницький.  Вартість вакцинації тварини становить 6 гривень. Вакциною лікарня ветеринарної медицини забезпечена у кількості 2808 доз. У разі зміни поведінки ваших домашніх улюбленців звертатися за телефоном (04567) 5-66-42, 5-46-41, 5-16-27.