На Переяславщині Марина Порошенко презентувала базову освітню програму навчальної дисципліни «Інклюзивна освіта»

Сьогодні, 08 листопада 2018 року, у стінах Державного вищого навчального закладу «Переяслав–Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбувся IV Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки та психології «Педагог в інклюзивному просторі: траєкторія фахової самоактуалізації» за підтримки Благодійного фонду Порошенка, Міжнародного фонду «Відродження», Національної асамблеї людей з інвалідністю України, Міжнародного Благодійного Фонду Карітас України, Українського Товариства глухих, науково-виробничого підприємства «Вабос», Центру слухової реабілітації «Аврора», Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром».
На відкриття завітали: голова Ради Благодійного фонду Порошенка – Марина Порошенко, голова КОДА Олександр Терещук, заступник голови КОДА В᾿ячеслав Кучер, директор департаменту освіти та науки КОДА Віра Рогова, президент національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь, голова Переяслав-Хмельницької РДА Юрій Клименко, голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда та міський голова Тарас Костін.
Вітаючи учасників зібрання, Марина Порошенко презентувала базову освітню програму навчальної дисципліни «Інклюзивна освіта», яка спрямована на підготовку майбутніх педагогів та слухачів системи післядипломної педагогічної освіти. За словами Марини Анатоліївни, сьогодні інклюзивна реформа є однією із найуспішніших в Україні.
Завдяки реформі 12 тисяч дітей з особливими освітніми проблемами вже долучилися до навчання в загальноосвітніх школах, у яких по всій країні вдалось відкрити 180 медіатек та 130 ресурсних кімнат. Також за ініціативи фонду вже працює 487 інклюзивно-ресурсних центрів, які почали надавати кваліфікований супровід «особливим» дітям протягом усього періоду навчання – зазначила дружина Президента.
Після урочистостей учасники зібрання приступили до роботи в секціях. Марина Порошенко відвідала всі секції та відповіла на численні запитання учасників конгресу.
Також цього дня, під керівництвом голови КОДА Олександра Терещука, за участю заступника голови КОДА В’ячеслава Кучера, директора департаменту освіти та науки КОДА Віри Рогової, голови Переяслав-Хмельницької РДА Юрія Клименка, голови Переяслав-Хмельницької районної ради Петра Качкалди, міського голови Переяслав-Хмельницького Тараса Костіна відбулася робоча нарада, під час якої присутні обговорили пріоритетні питання роботи місцевої влади – готовність служб до роботи в осінньо-зимовий період, нормальне проходження опалювального сезону, підготовку автомобільних доріг до експлуатації в осінньо-зимовий період. Також, Олександр Терещук наголосив присутнім, що наступний 2019 рік буде оголошено роком дітей-сиріт, адже ця категорія є незахищеною. Тож закликав керівництво району та міста консолідувати зусилля для вирішення проблем, які виникають у даному напрямку роботи.
На завершення робочого візиту Олександр Терещук відвідав та особисто проінспектував хід проведення ремонтних робіт мосту через річку Броварка в селі Чирське.