Компромісів не буде, Росія відповість за свої злочини

Президент зібрав у столиці рідних військовополонених моряків. 24 українських військових опинилися у полоні понад тиждень тому – ФСБ захопило їх, і три українські кораблі в нейтральних водах під час спроби переходу в український порт Маріуполь. Глава держави пообіцяв – жодного воїна країна в біді не залишить.

Зворушлива зустріч. Рідні полонених Росією моряків не стримують сліз і обіймають Президента, розказуючи про свою біду.
На розмову із Главою держави до столиці приїхали родичі чотирнадцяти моряків. Петро Порошенко запевнив їх - Україна бореться за кожного, і вже зараз готує ґрунтовні позови до всіх можливих міжнародних інстанцій. Основний меседж: Росія здійснила акт агресії на Азові, і має повернути полонених додому. В колі рідних, об'єднаних однією бідою, непорозумінь немає - вони обіцяють Президенту надавати оперативну інформацію про свої потреби, Президент навзаєм - інформувати про все, що відбувається з їхніми близькими.

Петро Порошенко, Президент України

Хотів би вибачитися перед вами за те, що відбувалося в Верховній Раді. Це не личить. Одна модель поведінки як поводяться наші моряки, і абсолютна інша модель поведінки, як поводять себе деякі політикани. Ми не йдемо ні на які компроміси. І коли кажуть - чи є якісь попередні умови для того щоби ми робили будь-які подальші кроки, я кажу, що перший крок: воїни - додому! Не вашим неправедним судом судити наших хлопців. Вони по статусу по Женевській конвенції є військовополоненими і непідсудні жодному кремлівському суду. Чому? Бо там нема ні правди, ні справедливості, ні закону. Як я вже сказав вчора ввечері в мене відбулися переговори з 18ю головами держав і міжнародних організацій включно з НАТО. Одразу же після цих переговорів всі вони виставили абсолютно чітку вимогу щодо президента Путіна. Перше - повернути воїнів, друге - повернути кораблі, третє - забезпечити безперешкодний прохід в Керченську протоку.

Віктор Сорока, батько військовополоненого Василя Сороки

Хочу передати вам прапор, який вийшов з Криму. Це прапор, який був на Красноперекопську, а сьогодні він Яни Капу, на згадку про цю подію. Дякую за підтримку. Передам вам його. І думаю, що ми з цим прапором будемо зустрічати наших військовополонених разом

Відео доступне для перегляду за посиланням.