Відбулася 25 позачергова сесія Переяслав-Хмельницької районної ради

04 грудня 2018 року відбулася 25 позачергова сесія Переяслав-Хмельницької районної ради. Головував на засіданні голова ради Петро Качкалда. Участь у роботі ради взяли 23 депутати з 34 обраних, голова районної державної адміністрації Юрій Клименко, його заступник, керівники структурних підрозділів РДА, представники засобів масової інформації, громадські активісти. На порядок денний було винесено лише 10 питань. Адже цій позачерговій сесії передувала так звана «програмна 24 сесія», на якій  перезатвердили програми, які закінчуються у 2018 році.
Першим питання порядку денного було призначення директора комунального некомерційного підприємства «Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня». Рішенням конкурсної комісії від 20 листопада 2018 року переможцем конкурсу визнано Ларису Кузьменчук, відповідне подання було внесено голові районної ради. Петро Качкалда наголосив, що на минулій сесії було призначено директора КНП «Переяслав-Хмельницька центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталію Царенок, сьогодні призначаємо директора комунального некомерційного підприємства «Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня» Ларису Кузьменчук. Це свідчить про закінчення одного з етапів реформування галузі охорони здоров’я. За це рішення проголосували 20 депутатів райради; 2 (Швець і Ястребова) утримались, 1 (Бобровнік) проти.
Лариса Василівна в 1988 році закінчила Одеський медінститут за спеціальністю «педіатрія», з 1996 року працює в Переяславі, з 2000 до 2008 – заступник головного лікаря з дитинства та пологодопомоги, з 2008 до призначення на посаду директора – заступник головного лікаря з медичної частини. Одружена, має двох дітей.
Після призначення з Ларисою Кузьменчук буде укладено контракт з головою ради Петром Качкалдою.
Без обговорень було надано додаткові пільги з районного бюджету на 2019 рік: по оплаті житлово-комунальних послуг учасникам та сім’ям учасників антитерористичної операції, що проживають на території Переяслав-Хмельницького району (75% в межах норм споживання); по оплаті за спожитий природний газ та електроенергію батькам військовослужбовців, які загинули під час проходження військової служби в Афганістані (50% в межах норм споживання); по оплаті житлово-комунальних послуг особам з інвалідністю І групи загального захворювання (10% в межах норм споживання); по оплаті житлово-комунальних послуг особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи (особам з  інвалідністю по зору І групи та сім’ям, в яких двоє і більше інвалідів - 50%; особам з  інвалідністю по зору ІІ групи – на 40% в межах норм споживання); адресного відшкодування коштів по абонентській платі за користування Інтернетом дітям з інвалідністю (відшкодування 50%).
На минулій сесії було затведжено районну цільову програму забезпечення виконання заходів мобілізаційної підготовки, призову громадян України на військову службу та організації, ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних Переяслав-Хмельницького району на 2019 рік. Але, у зв’язку з введенням з 28 листопада 2018 року воєнного стану у десяти областях України, які межують з Росією та невизнаним Придністров'ям, а також уздовж узбережжя Азовського та Чорного морів, програму необхідно викласти у новій редакції. Так як змінилися мета, завдання та обсяги фінансування програми. Нагадаємо, що ця програма співфінансується з міською радою та ОТГ.
Одноголосно внесли зміни до районного бюджету, а саме прийняли кошти у розмірі 60 тисяч гривень з бюджету Дівичківської ОТГ на виконання делегованих повноважень (придбання медикаментів для амбулаторії та ФАПів на території ОТГ) та кошти з Державного бюджету - субвенції на здійснення видатків у сфері охорони здоров`я за рахунок коштів медичної субвенції у розмірі 331,5 тисяч гривень.
Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація та районна рада неодноразово зверталися до міської ради щодо спільного фінансування закладів охорони здоров’я, які зареєстровані в місті та надають медичні послуги міському населення. Тому було прийнято відповідне звернення. Окрім того на наступному тижні по цьому питанню заплановано проведення круглого столу за участю керівників, депутатів Переяслав-Хмельницької районної ради та Переяслав-Хмельницької міської ради.
На початку 2018 року, у зв’язку з утворення Студениківської ОТГ, у власність та на баланс Студениківської сільської ради було передано будівлі амбулаторій та ФАПів. На позачерговій 25 сесії було передано і майно, закріплене за цими об’єктами. Відтепер функції управління системою первинної медичної допомоги на території Студениківської об’єднаної територіальної громади буде здійснювати комунальне підприємство «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Студениківської сільської ради, про що вже отримано відповідно ліцензію.
Наступну чергову 26 сесію по затвердженню бюджету на наступний рік заплановано на 21 грудня 2018 року.