Молода мама отримала «Пакунок малюка»

Традицію надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» розпочато у вересні 2018 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Реалізацію проекту підтримано рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 427) з метою забезпечення соціального захисту сімей з дітьми, підтримки розвитку відповідального батьківства.
Пакунок малюка – масштабний соціальний проект, який допомагає забезпечити новонароджених усім необхідним у перші місяці життя. Видача допомоги «пакунок малюка» здійснюється безпосередньо у пологовому будинку під час народження/виписки новонародженої дитини або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини. В разі відсутності в закладі охорони здоров'я “бебі-боксів” на день виписки новонародженої дитини молода мама повинна отримати довідку про невидачу їй коробки, яка дасть їй право отримати «Пакунок малюка» в управлінні соціального захисту населення при зверненні з заявою за місцем фактичного проживання, щоб дана допомога не видавалась двічі.
12 травня 2020 року в приміщенні управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації начальник відділу розгляду звернень громадян Людмила Клюйко привітала родину Захарчук Юлії з села Пристром з радісною подією та вручила їм “Пакунок малюка”. На кожному пакунку є наліпки-пломби, які гарантують цілісність упаковки. Пакунок відкривають в присутності одержувачів, перевіряють вміст та підписують спеціальний акт.
У Переліку дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги (у редакції наказу Міністерства соціальної політики від 3 липня 2019 р. № 1035) 38 найменувань. З-поміж них: підгузки одноразові, боді з коротким та довгим рукавом, чоловічки з довгим рукавом та штанцями, ковдра тепла, плед-ковдра тощо. У Міністерстві соціальної політики повідомляють, що зміст пакунку планується переглянути, проте ціна його залишиться колишньою – у межах 5 тисяч гривень.