Відбулося засідання районної комісії сприяння додержанню законодавства про свободу совісті та релігійні організації в Переяслав-Хмельницькому районі

08 лютого  2019 року під головуванням заступника голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анни Скляренко відбулось засідання районної комісії сприяння додержанню законодавства про свободу совісті та релігійні організації в Переяслав-Хмельницькому районі за участі працівників відділу освіти, культури, відділу організаційної роботи та внутрішньої політики адміністрації та представників релігійних організацій різних конфесій міста та району.

Анна Сергіївна зі вступним словом розпочала засідання, ознайомивши присутніх з головною метою комісії - додержання законодавства про свободу совісті, світогляду, віросповідання та релігійні організації на території Переяслав-Хмельницького району та співпраця органів виконавчої влади з релігійними організаціями.

Щодо мережі релігійних організацій району доповів Рекун Павло – секретар комісії, головний спеціаліст відділу культури адміністрації.

Одне з немало важливих питань підняв настоятель Володимирського храму (м. Переяслав-Хмельницький) – протоієрей отець Іван Будняк, щодо запровадження в закладах освіти предмету «Основи християнської етики» .

На даний час в закладах загальної середньої освіти Переяслав-Хмельницького району викладається лише факультатив «Етика»,  затверджена Міністерством освіти і науки України. Предмети духовно-морального спрямування не вивчаються.

В деяких церквах та храмах працюють недільні школи для дітей, а також і для дорослих, де знайомлять зі Святим письмом, Законом Божим та духовним словом.

Активними на Переяславщині, а саме у християнському вихованні дітей та молоді, є представники протестантського середовища – церква Євангельських Християн «Оселя благодаті» (пастор Ігор Лисих), які завжди радують діток подарунками та яскравими виставами.

За результатами комісії розглянуто головні питання та прийнято відповідні рішення.