В райдержадміністрації відбувся семінар на тему «Аграрні розписки в Україні»

08 лютого 2019 року в залі засідань районної державної адміністрації відбувся семінар з обміну досвідом для керівників і бухгалтерів сільськогосподарських підприємств на тему: «Аграрні розписки в Україні» з використання фінансового інструменту підтримки агро виробника.

Участь в семінарі взяли представники департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації, координатор проекту «Аграрні розписки в Україні» в Київській області Олександр Сопільняк, голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко, голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда, перший заступник голови адміністрації Андрій Коркач та керівники сільськогосподарських підприємств району.

Головна мета проекту «Аграрні розписки в Україні» – покращення доступу малим та середнім сільськогосподарським товаровиробникам до фінансових ресурсів шляхом впровадження фінансового інструменту «Аграрні розписки».

Координатори проекту ознайомили учасників семінару з порядком та умовами укладання аграрних розписок, що дасть змогу малим та середнім фермерським господарствам для ведення і розширення власного виробництва залучити додаткові фінансові та матеріально-технічні ресурси за рахунок прозорих відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення кредиту.

Довідка:

Аграрна розписка – це зобов’язання, забезпечене заставою майбутнього врожаю сільськогосподарських культур, який вирощується на конкретній земельній ділянці. Розписки фермерам можна використовувати як забезпечення зобов’язань для банків, постачальників та інших кредиторів. Вони слугують інноваційним та ефективним інструментом стимулювання кредитування в аграрному секторі.