Патріотично-краєзнавча квест-екскурсія Переяславщиною - відкриваємо Переяславщину по новому!

14 травня, учні 3 класу ЗОШ № 3 міста Переяслава-Хмельницького відвідали квест-екскурсію в рамках просвітницького маршруту: «Незвідана Переяславщина», який було включено до патріотично-просвітницького обласного проекту «Корінь нації-мандрівка Україною крізь віки». Школярі мали змогу почути цікаві факти, які знадобляться їм на уроках історії, літератури, краєзнавства, а також побачили багато унікальних об’єктів, у тому числі й феномени природи. На маршруті дітей чекали більше 10-ти місць пов’язаних із перебуванням на переяславській землі Тараса Шевченка, Береза-тризуб, місця історичних перемог, руїни унікальних церков, хати під стріхою, давньоруські городища, змійові вали, оглядові майданчики, відьмина мітла, багато лебедів, чудова природа, тощо. Також, діти більше дізналися інформації про музеї міста та їх місцезнаходження. В ході всієї екскурсії, клас поділився на дві команди, учасники яких відповідали на запитання, відгадували завдання та шукали заховані сувеніри. Наприкінці заходу, клас отримав у подарунок спеціальний «Паспорт мандрівника», для фіксації на ньому місць біля яких учні спільно мали змогу побувати. 16 травня запланована ще одна патріотично-краєзнавча квест-екскурсія по туристичних місцях Переяслав-Хмельницького району, за участі дітей 2 класу ЗОШ № 7 (м.Переяслав-Хмельницький). Такі заходи організовує Туристично-інформаційний центр «Переяслав». Він знаходиться у центрі міста, за сценою. Варто зауважити, що наближається період пришкільних таборів, в рамках яких діти зможуть пізнавати історію рідного краю і це буде значно корисніше, ніж відвідати до прикладу фонтани у далеких чужих місцях. Недопрацювали покоління старші, коли покоління менші не знають своєї історії на місцях і тому за ініціативи методиста з питань розвитку туризму Миколи Богатиря, між відділами освіти та культури Переяслав-Хмельницької РДА розпочинається співпраця в організації безкоштовних квест-екскурсій для дітей шкіл району (безкоштовний екскурсійний супровід в продовж періоду дії пришкільних таборів). На раді директорів освітніх закладів Переяслав-Хмельницького району, яка відбулась 15 травня 2019 року, дане питання також виносилось на обговорення.