Збір ранньої групи сільськогосподарських культур

Станом на 10 липня 2019 року господарства Переяслав-Хмельницького району проводять збір ранньої групи сільськогосподарських культур.

Всього до збирання ранніх сільськогосподарських культур 15,3 тисячі гектарів,  в тому числі зернових 12,65 тисяч гектарів, та 2650 гектарів озимого ріпаку.

Зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 2900 гектарів (23%), валовий збір становить 10250 тонн при середній урожайності 35,3 ц/га:

- в тому числі горох 900 га -  намолочено 2250 тонн, урожайність 25 ц//га, озима пшениця 1000 га -  намолочено 5000 тонн, середня урожайність становить біля 50 ц/га, озимий ячмінь зібрано на площі 200 га, урожайність 30 ц/га,  ярий ячмінь зібрано  на площі 250 га -  намолочено 750 тонн,  урожайність 30 ц/га.

Крім цього зібрано 1500 га озимого ріпаку (57%), урожайність 30 ц/га.

Господарства для збору урожаю ранньої групи сільськогосподарських культур забезпечені паливо-мастильними матеріалами та технікою.

В господарствах району нараховується більше 150 комбайнів різних марок, з яких 89 знаходиться у великих сільськогосподарських підприємствах та 68 комбайнів мають фермерські господарства.

Комбайнів іноземного виробництва господарства району мають більше 50.

На зборі ранньої групи сільськогосподарських культур працює 62 комбайни.

Всі господарства району готові до приймання та доочистки зерна, для цього в районі є три елеватори, а саме:

- Перевантажувальний термінал Філія «Переяславська» товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «Нібулон»;

- Приватне акціонерне товариство «Переяславський Експериментальний Комбінат Хлібопродуктів»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Переяслав-Хмельницький комбікормовий завод», крім цього в господарствах є 16 сушильних комплексів.