Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №616 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року №877" затверджено Порядок та умови надання у 2019 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Основні нововведення Порядку:
Окрім дітей-сиріт житлом забезпечуватимуться і діти, позбавлені батьківського піклування. Тобто, під дію Порядку підпадають: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа (далі - діти).
Надано право отримувати грошову компенсацію за належні для отримання житлові приміщення з метою придбання житла. Гранична вартість житла для дітей та обсяг грошової компенсації визначається за однією формулою, тобто їх вартість однакова.

Діти, які виявили бажання отримати грошову компенсацію, з метою отримання допомоги у придбанні житла, звертаються із заявою до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді райдержадміністрації, виконавчого органу міської ради, працівник якого здійснює соціальний супровід такої дитини відповідно до закону.

Заяву про придбання житла або про виплату грошової компенсації дитини особисто подає до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку. Грошова компенсація можу бути використана на придбання житлового приміщення в прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці в межах області протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку.

Житло придбавається шляхом укладення договору купівлі-продажу. Договором передбачається накладення заборони на відчуження такого житла протягом десяти років.

Право на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації відповідно до вищезазначеного Порядку та умов діє в порядку черговості взяття дітей на квартирний облік.

За більш детальною інформацією просимо звертатися до служби у справах дітей та сім’ї  Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації за адресою: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Богдана Хмельницького, 53