НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ТА ДНЯ КОЗАЦТВА

14 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Це свято тих, хто є захисником і воїном за духом, в чиїй крові – відлуння хоробрості й сили слов’янських вояків, невмирущої козацької слави, січових стрільців, воїнів УПА, героїв Небесної сотні та героїв АТО.
Тож, шануючи свої традиції, українську історію 14 жовтня 2020 року, біля пам’ятника воїнам-учасникам операції об’єднаних сил та антитерористичної операції, відбувся захід, присвячений Дню захисника України.
Розпочалися урочистості хвилиною мовчання перед пам’яттю і подвигом славних синів України – славних козаків, визволителів років Другої світової війни, героїв Небесної сотні і героїв АТО.
На заході були присутні перший заступник голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Андрій КОРКАЧ, Переяславський міський голова Тарас КОСТІН, заступник голови Переяслав-Хмельницької районної ради Іван БУГАЄНКО, керівник апарату РДА Валерій ПЕРЧУК, представники установ, організацій, керівники структурних підрозділів РДА та міської ради, представники депутатського корпусу райради, голови сільських рад району, учасники АТО, їх близькі, рідні.
У нашій країні й нині триває війна, і у кожній родині, в кожному домі пам’ятають тих, хто боронив і нині відстоює нашу землю, нашу Україну. Переяславщина – також має своїх героїв, чий подвиг залишиться в наших серцях. Тих, які поклали своє життя заради нашого майбутнього. І саме їм присвоєно звання «Почесний громадянин Переяслав-Хмельницького району» та «Почесний громадянин міста» посмертно.
«Почесний громадянин Переяслав-Хмельницького району» посмертно:
солдат – Чебаненко Олександр Миколайович,
майор – Вашеняк Віталій Петрович,
рядовий – Дога Олег В’ячеславович,
рядовий – Зінчик Станіслав Михайлович,
капітан – Корнєв Володимир Вікторович.
«Почесний громадянин міста» посмертно:
солдат – Гриценко Роман Володимирович,
старший солдат – Довгий Олександр Михайлович,
прапорщик – Лазенко Сергій Васильович,
лейтенант – Моругий Андрій Миколайович.
Нагороди із рук першого заступника голови РДА Андрія КОРКАЧА, заступника голови райради Івана БУГАЄНКА та міського голови Переяслава Тараса КОСТІНА отримали рідні покійних Героїв.
Пісенні вітання для учасників урочистостей підготували Лідія Ющишина, Наталія Александрова та Юрій Зражевський. Ведучий заходу – Едуард Нікітін.
На знак щирої поваги та шани від вдячних жителів і гостей міста живі квіти лягли до меморіального комплексу переяславцям, загиблим під час АТО, пам’ятного знаку воїнам-афганцям; Братської могили загиблим героям битви на Букринському плацдармі та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.
Цього дня, в усіх храмах Переяславщини, відбувся молебень по вшануванню пам’яті загиблих воїнів, за мир та спокій в нашій державі, за її процвітання та благополуччя.