На Київщині офіційно оформлено на роботу 14247 працівників

Податківці Київщини продовжують проводити превентивно-роз’яснювальні заходи на предмет тіньової зайнятості населення та додержання працедавцями трудового законодавства. Про це повідомив очільник податкової служби пристоличного регіону Олександр Загорський. Зокрема, він зазначив, що за дев’ять місяців поточного року роботодавці оформили на роботу 14247 осіб, які до цього працювали не офіційно. Порівняно з показником станом на серпень, кількість оформлених працівників зросла на 1645 осіб. «Загалом з початку року обсяг виплаченої їм заробітної  плати склав 64,3 млн грн. З цієї суми до бюджету надійшло 11,6 млн грн ПДФО. Сума єдиного внеску, сплачена роботодавцями, дорівнює 14,1 млн грн», - розповів Загорський. «У питанні тіньової зайнятості відповідальність несуть обидві сторони: працівник залишається соціально незахищеним, що особливо актуально у розпал карантину, а роботодавець, який виплачує зарплату у конверті, має розуміти, що за порушення трудового законодавства до нього можуть бути застосовані відповідні штрафні санкції».

Нагадуємо, роботодавець має повідомити податкову службу про прийняття працівника на роботу. Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Порядку № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором в один із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

ГУ ДПС у Київській області

Що потрібно знати про типи програмних РРО для заяви про реєстрацію ПРРО за ф. № 1-ПРРО

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що з метою заповнення розд. 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (далі – Заява за ф. № 1-ПРРО), поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) означає:

- поняття тип ПРРО «Інтернет торгівля» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО, та при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт)).

- поняття  тип ПРРО «Стаціонарний» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО.

- поняття тип  ПРРО  «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль), але може використовуватися на всій території України.

- поняття тип ПРРО «Каса самообслуговування» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад платіжний термінал).

ГУ ДПС у Київській області

Нарахування амортизації на безоплатно отримані платником податку основні засоби

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що порядок розрахунку амортизації основних засобів або нематеріальних активів для визначення об’єкта оподаткування наведено у п.138.3 ст.138 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ). Цим пунктом ПКУ  встановлено, що розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку (далі - П(С)БО) або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14, п.п.138.3.2 – 138.3.4 п. 138.3 ст. 138 ПКУ.

Для розрахунку амортизації визначається вартість основних засобів та нематеріальних активів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.

За період невикористання (експлуатації) основних засобів у господарській діяльності у зв’язку з їх консервацією амортизація не нараховується.
Амортизації не підлягають та проводяться за рахунок відповідних джерел:
   -  вартість гудвілу;

- витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів;

- витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів - п.п.138.3.2. п.138.3 ст.138 ПКУ.

Невиробничі основні засоби» та  невиробничі нематеріальні активи - це основні засоби, нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку.

Об’єктом амортизації є вартість, яка амортизується (окрім вартості земельних ділянок, природних ресурсів і капітальних інвестицій).

Амортизацією є систематичний розподіл вартості, яка амортизується, необоротних активів протягом строку їх корисного використання (експлуатації) - п.4 П(С)БО 7.

Нормами П(С)БО 7 та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003 № 561 зі змінами та доповненнями, визначено відображення вартості безоплатно отриманих основних засобів та нарахування амортизації на них.

Отже, враховуючи зазначене, у податковому обліку не передбачено обмежень щодо нарахування амортизації на основні засоби, безоплатно отримані платником податку, тому такі основні засоби, які призначені для використання в господарській діяльності платника податку, підлягають амортизації згідно з п. 138.3 ст. 138 ПКУ.