Колективний договір – основний інструмент захисту забезпечення прав та інтересів працівників

Створення надійного соціального клімату у колективі досягається шляхом укладення колективного договору, який регулює відносини між власником або уповноваженим ним органом та працівниками, дає змогу мінімізувати можливість конфліктів.

Колективний договір – це основний інструмент захисту забезпечення прав та інтересів працівників. Він укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавця.

Правові засади розроблення, укладання і виконання колективних договорів визначено Законом України «Про колективні договори і угоди». Норми цього Закону поширюються на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають права юридичної особи.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди», колективний договір підлягає повідомній реєстрації органами виконавчої влади (управлінням соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації).

На виконання Кодексу законів про працю України, Закону України «Про колективні договори і угоди» пропонуємо керівникам підприємств, установ, організацій району усіх форм власності переглянути чинні колективні договори, з врахуванням змін трудового законодавства, або укласти нові, термін дії яких минув, а також укласти колективний договір на тих підприємствах, в яких він відсутній.

Протягом строку дії до колективного договору можуть вноситися зміни і доповнення за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором. Зміни і доповнення у колективний договір також підлягають повідомній реєстрації.

На підприємствах, в установах та організаціях району станом на 01.01.2021 року управлінням зареєстровано 122 колективні договори (угод), якими охоплено 5607 працюючих, або 86,3 % від усієї кількості штатних працівників.

Перелік підприємств, організацій та установ усіх форм власності  району, які зареєстрували колективний договір  в управлінні соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації

протягом 2020 року

ТОВ «Студенківська ФЕС», ДП Переяслав – Хмельницьке  лісове господарство, «ТОВ Стейкагро», ТОВ Авто-Гарант-08», «ТОВСП Саланг-Агро», Лікарня ветеринарної медицини, Дівичківська сільська рада (управління), ТОВ «Кейтерінг сервіс груп», ТОВ Норкова ферма «Вікінг», Лікувально-оздоровчий комплекс  Господарсько-фінансового департаменту  Секретаріату Кабінету Міністрів України, Український медико-соціальний центр ветеранів війни, Військова частина А-3085, Дівичківська сільська рада (культура), ФГ «Волошка»,  Відділ культури, Централізована бібліотечна система, Велика Каратуль сільська рада, СТ «Берізка», Строківська сільська рада, СФГ «Губар П.І.», Дем’янецька сільська рада, Циблівська сільська рада, Студенківське ОТГ (культура), Переяслав-Хмельницька РДА, ФГ «Стожар», ФГ «Святослав».