На Переяславщині відзначили День партизанської слави

Щорічно, 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави, як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. Крізь біль і сльози, холод і голод вони, герої нашої історії, вперто йшли до перемоги, не впали на коліна перед грізним ворогом.
З метою гідного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 21 вересня в райдержадміністрації відбувся мітинг-реквієм.
Присутні вшанували пам’ять всіх полеглих захисників і визволителів Переяславщини та України хвилиною мовчання.
З нагоди відзначення Дня партизанської слави до присутніх звернулися голова Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Юрій Клименко та голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда. Очільники району наголосили на тому, що ми не повинні забувати про тих, хто пройшов крізь найскладніші випробування, відстояв право людей на свободу, врятував нашу країну та світ від нацизму. Героїчний подвиг наших солдатів необхідно передавати з покоління в покоління і надалі.
Голова ради ветеранів району Любов Тенетко повідомила, що на даний час в Переяслав-Хмельницькому районі залишилося лише два учасника партизанського руху на Переяславщині - Галина Чмирь, яка проживає в селі Переяславське та мешканка села Ковалина - Мотрона Харченко.
На завершення, керівництво району та учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного знаку.