Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!У Ірпені обговорили хід реформи місцевого самоврядування на Київщині

У п’ятницю, 1 квітня, голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук здійснив робочу поїздку до Ірпеня. У програмі візиту були, зокрема, участь у круглому столі щодо проведення реформи місцевого самоврядування та знайомство із роботою місцевого Центру з надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Спочатку керівник області оглянув місцевий ЦНАП, який наразі вважається одним з найбільш сучасних та найкращих в області по якості та оперативності роботи. Міський голова Ірпеня Володимир Карплюк, який супроводжував голову КОДА, розповів, що на базі центру також працює служба оперативного моніторингу. Тут завдяки сучасній відеосистемі є можливість зібрати та зафіксувати зображення із 64 камер, які розташовані у різних частинах міста – центральних вулицях і площах, поблизу адмінбудівель і місцях великого скупчення людей. Зображення з камер напрочуд високої якості, що дозволяє розпізнати обличчя та деталі, відзняті навіть на віддаленій відстані. За словами ірпінського міського голови, у місцевому бюджеті на цей рік закладено кошти на придбання ще 64 камер для системи відеоспостереження у місті.

Наступним пунктом робочої поїздки Максима Мельничука стала участь у круглому столі на тему «Реформа місцевого самоврядування Київщини: стан та перспективи». До керівника області та мера Ірпеня для обговорення процесу децентралізації влади приєдналися керівник Офісу реформ у Київській області Володимир Удовиченко, депутат Київської обласної ради Роман Титикало, місцеві депутати, члени громади.

Голова Київської облдержадміністрації наголосив на важливості того, щоб процес об’єднання громад на Київщині був виключно добровільним та свідомим і опирався на чинники фінансової спроможності та готовності громади нести відповідальність за власну господарську діяльність. Максим Мельничук підкреслив, що кожен район області має в обов’язковому порядку сформувати чіткий план власного розвитку, який стане своєрідною «дорожньою картою» для проведення реформ на місцях. 

«Область має мати єдиний вектор соціально-економічного розвитку, уніфікований план, в якому будуть прописані ключові пріоритети розвитку. При цьому кожен район на своєму рівні має мати власну стратегію розвитку, зі своїми особливостями та підходами. Напрацювання такого плану є одним із ключових нині для нас завдань. Сьогодні ми бачимо приклад Ірпеня. Це самодостатнє сучасне місто, з хорошими соціальними стандартами для життя, з розвиненою інфраструктурною базою, значними надходженнями до місцевого бюджету, які, до речі, забезпечують аж 6 тисяч підприємств. Сподіваємося, що довкола такого потужного центру у майбутньому згуртується міцна громада, яка буде самостійною, ефективною та показовою», - зазначив голова Київської облдержадміністрації.

Наразі на Київщині повноцінно функціонує одна об'єднана територіальна громада – Калитянська. На її розвиток із державного бюджету передбачено виділення близько 6 мільйонів гривень. Ще близько 30 громад у Київській області домовилися про об’єднання і готують пакет документів для реєстрації та проходження всіх необхідних офіційних процедур. 

Голова КОДА провів робочу зустріч із представниками В’єтнаму щодо нового інвестиційного проекту

Голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук мав робочу зустріч із представниками В’єтнаму, у ході якої сторони обговорили можливості реалізації інвестиційного проекту щодо розширення виробничих потужностей ТОВ «Маревен Фуд Україна» у Білоцерківському районі.

Серед учасників зустрічі зі сторони Київської ОДА були голова Білоцерківської РДА Вадим Маршалок, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Самойлов, керівник департаменту капітального будівництва Олег Міщенко і директор департаменту містобудування та архітектури – Наталія Мошинська. Пропозиції в’єтнамської сторони на зустрічі представляли Надзвичайний і Повноважний Посол В’єтнаму в Україні Ї.В. Пан Гнуєн Мінь Чі, генеральний директор ТОВ «Маревен Фуд Україна» Май Ван Мінь, голова товариства «Україна-В’єтнам» Олександр Шлапак і генеральний секретар товариства «Україна-В’єтнам» Сергій Черванчук.

Представники В’єтнаму озвучили пропозицію розширити виробничі потужності підприємства «Маревен Фуд Україна», яке працює у Білій Церкві. Підприємство виготовляє продукти швидкого приготування, які експортує у понад 10 країн світу. Нині власники підприємства хочуть побудувати нову виробничу лінію і розширити, таким чином, його потужності. Проект передбачає створення близько 500 нових робочих місць і залучення в економіку Київщини відповідних інвестицій.

Максим Мельничук запропонував створити робочу групу, яка займеться реалізацією цього проекту, зокрема, розробить покроковий план дій для втілення інвестиційної ідеї та визначить форму реалізації проекту (як варіант – індустріальний парк).

Сторони також обговорили можливість підписання у майбутньому Меморандуму про співпрацю із чітко прописаними зобов’язаннями. Так, облдержадміністрація надаватиме консультаційну, експертну підтримку та допомагатиме усувати можливі бюрократичні перепони на шляху. В’єтнамська компанія, у свою чергу, гарантуватиме залучення відповідних капіталовкладень в економіку Київщини.

Американсько-українську ініціативу щодо підготовки керівників нової генерації презентували у Київській облдержадміністрації

У приміщенні Київської облдержадміністрації відбулася презентація спільної Американсько-Української ініціативи щодо ідентифікації та підготовки управлінців нової категорії з їх наступною інтеграцією у бізнес-середовище США та ЄС. Ініціатива представляє собою проведення низки тренінгів та навчань (в тому числі і за кордоном) для чинних чи потенційних управлінців з ціллю передати їм західний досвід менеджменту та ознайомити із сучасними бізнес-моделями, які ефективно працюють у країнах Північної Америки та Європи.

Дана ініціатива була розроблена спільними зусиллями радником голови Київської ОДА і партнера групи «Briggs Capital» (США) Генрі Штеренбергом та американською інституцією «CSEAA» за підтримки Регіональної ради підприємців у Київській області. Окрім Генрі Штеренберга, участь у презентації ініціативи взяли Голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА Ігор Самойлов, ліцензійний адвокат і фахівець з розвитку бізнесу (США) Алекс Мерле, адвокат Джим Боьрд, голова Регіональної ради підприємців у Київській області Максим Суржинський.

Головною метою ініціативи є створення підґрунтя для сталого соціально-економічного розвитку Київської області завдяки формуванню нової генерації управлінців як у державному, так і приватному секторах. Вона включає в себе курс навчальних семінарів та тренінгів (частина з них пройде закордоном), під час яких нашим управлінцям передадуть західний досвід ведення бізнесу та управління персоналом. Керівників навчатимуть не тільки сучасним бізнес-моделям і можливостям застосувати їх в Україні, а й розповідатимуть про західну психологію ведення бізнесу.

«Сьогодні, у ході реалізації реформ, Україна особливо потребує відповідальних та дієвих керівників нової генерації. Це управлінець зменталітетом західного менеджера, з високим рівнем ефективності, з сучасним цивілізованим підходом до ведення справ, з умінням працювати в умовах багатозадачності і на результат. Упевнений, що ця ініціатива допоможе багатьом нашим лідерам на місцях, що особливо важливо в умовах проведення децентралізації влади. Адже громадам потрібні компетентні, досвідчені і професійні керманичі, які зможуть запропонувати на місцях ефективні моделі розвитку, привабити на ці території інвестора і вивести свою громаду уперед», - зазначив голова Київської ОДА Максим Мельничук. Очікується, що зазначена ініціатива забезпечить формування високопрофесійних кадрів у Київській області та покращить тутешній бізнес-клімат, зокрема зросте рівень розвитку та інвестування середніх і малих підприємств у промислове виробництво, а також будуть створені нові робочі місця, які дозволять працевлаштувати ветеранів АТО і соціально незахищені верстви населення.

У БОРИСПОЛІ ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ДИТЯЧОГО БУДИНКУ СІМЕЙНОГО ТИПУ РОДИНИ СТАВЦЕВИХ

Сьогодні голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук взяв участь в урочистому відкритті нової оселі дитячого будинку сімейного типу родини Ставцевих, які є внутрішньо переміщеними із зони АТО. Цей будинок знаходиться у м. Бориспіль Київської області. Участь у заході також взяли начальник служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації Сергій Андріяш, Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук, секретар Бориспільської міської ради Ігор Левітас, представники місцевих органів влади, установ і служб соціальної сфери та інші.
Максим Мельничук у своєму вступному слові привітав родину Ставцевих із новосіллям та побажав їм бути прикладом для своїх дітей.
«Це вже 12 будинок, який здається по програмі. В цілому на Київщині їх уже 73. Ми робимо сьогодні усе можливе, щоб кількість таких будинків на території Київської області збільшувалась», – зазначив голова Київської облдержадміністрації.
Дитячий будинок сімейного типу родини Ставцевих був створений у 2007 році у місті Донецьк, в якому батьки – Сергій та Оксана Ставцеві – виховували трьох власних дітей та п’ятеро дітей-сиріт. В листопаді 2014 року, у зв’язку із бойовими діями на території Донеччини, родина виїхала із окупованої території та оселилася на Київщині. За підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей в Київській області», що реалізується службою у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації, цій родині було придбано будинок та все необхідне для постійного комфортного проживання – меблі, посуд, речі першої необхідності.
«На придбання даного будинку було витрачено 1 724 541 грн., а також 168 500 грн. на облаштування будинку. З міського бюджету міста була виділена сума в розмірі 110 000 грн. на газифікацію будинку», – зазначив Анатолій Федорчук.
Проект «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області» реалізується Службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації спільно з Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» в Україні» і фінансується Європейським Союзом.
Метою проекту є створення умов для соціальної інтеграції та соціального забезпечення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області в територіях проживання великих груп внутрішньо переміщеного населення шляхом покращення соціальної інфраструктури, умов проживання та системи соціальних послуг, зміцнення процесів примирення та взаємодопомоги.
Крім забезпечення постійним житлом найбільш соціально незахищених категорій сімей проект включає ще цілий ряд активностей в інтересах ВПО. Серед них: реконструкція центрів соціально-психологічної реабілітації, де перебувають внутрішньо переміщені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; надання інтенсивної соціальної підтримки внутрішньо переміщеним сім’ям з дітьми, що базується на виявленні найбільш уразливих категорій ВПО, здійсненні оцінки їхніх потреб та наданні відповідної матеріальної допомоги і соціальних послуг.
Довідково. Служба у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації на виконання плану заходів Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року (затверджена Постановою КМУ від 16.12.2015 р. №1094) та в рамках реалізації проекту «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській області», що фінансується Європейським Союзом, здійснює інтенсивну соціальну підтримку внутрішньо переміщених прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, що переїхали до Київської області.
11 дитячих будинків сімейного типу та стільки ж прийомних сімей прибули з районів проведення антитерористичної операції у 2015 році. Службою у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації їм була надана всебічна підтримка, в окремих випадках — можливість тимчасового проживання в центрах соціально-психологічної реабілітації. Згодом за кошти проекту семи внутрішньо переміщеним прийомним сім’ям та ДБСТ були придбані/побудовані власні будинки у Київській області. Усі вони наразі облаштувалися на новому місці та активно інтегруються до місцевої громади, налагоджують контакти з установами та організаціями соціальної сфери.
Забезпечення житлом та усім необхідним внутрішньо переміщених прийомних сімей і ДБСТ триває. До процесу також долучаються партнери (ще 3 ДБСТ та 1 прийомна сім’я наразі забезпечені житлом за рахунок співпраці з місцевими органами виконавчої влади та представниками бізнесу).
 

Київська облдержадміністрація планує цього року оздоровити за кордоном близько 20 тисяч дітей

Близько 20 тисяч дітей з Київської області будуть оздоровлені цього року за кордоном. На відпочинок до Європи будуть відправлені першочергово діти, які потребують особливої соціальної уваги. Це діти воїнів АТО, чорнобильців, позбавлені батьківської опіки, з багатодітних і малозабезпечених сімей. Про це розповів голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук під час круглого столу з обговорення подальшої співпраці щодо оздоровлення та відпочинку дітей в Іспанії.

Керівник області зазначив, що Іспанія є однією з ключових європейських країн для співпраці у сфері дитячого оздоровлення. Торік до цієї країни на відпочинок було відправлено 796 дітей з Київщини. Оздоровлюватися їздять двічі на рік – влітку під час канікул та взимку і новорічно-різдвяний період.

«Цього року ми плануємо оздоровити за кордоном близько 20 тисяч дітей. Досвід показує, що програми такого відпочинку - насичені, пізнавальні, а головне – діти власними очима бачать європейські реалії і вбирають в себе, наче губка, європейські цінності та менталітет. До речі, не зупиняємося на одній Іспанії. Цього року плануємо оздоровлювати наших дітей і в інших розвинених країнах, наприклад, в Німеччині, Польщі, Австрії, Грузії», - зазначив Максим Мельничук.

Організовувати відпочинок в Іспанії, як правило, допомагають п’ять їхніх благодійних організацій, - «Разом за життя» (м. Валенсія), «Підтримка дитинства» (м. Сарагоса), «Нідес» (м. Кабра, Кордоба), «Чорнобиль елькартеа» і «Чорнобильеко Умеак» (м. Більбао). Їх представники зазначили, що цей рік співпраці відрізнятиметься від попередніх тим, що у 2016-му оздоровлюватимуть більше дітей чорнобильців (що пов’язано із 30-ми роковинами від дня катастрофи на ЧАЕС).

У Київській облдержадміністрації підписали Меморандум про співробітництво із Китайською торговою асоціацією

Відбулася робоча зустріч керівництва Київської облдержадміністрації із китайською делегацією бізнес-представників, яка завершилася підписанням Меморандумом про співробітництво між Київською ОДА та Китайською торговою асоціацією. Сторони обговорили можливості створення бізнес-проектів для залучення китайських інвестицій у столичній області, визначили пріоритетні напрямки спільної діяльності і домовилися про створення робочої групи, яка і займатиметься розробкою потенційних проектів.

Київську облдержадміністрацію на зустрічі представляли її голова Максим Мельничук, заступник голови Ігор Любко, начальник управління з питань власності Валерій Криворог. До китайської делегації увійшли представники різних підприємств, а очолили її виконавчий директор Китайської торгової асоціації Руслан Осипенко та торговий представник Китаю в Україні Лю Цзюнь.

Сторони обговорили можливості співпраці і дійшли згоди щодо багатьох взаємовигідних напрямків для розвитку співробітництва на території Київщини. Максим Мельничук зауважив, що підґрунтя для українсько-китайських проектів є у багатьох сферах. Цікавим з огляду співпраці є сільськогосподарське машинобудування, розвиток різних інфраструктурних проектів (логістичних, транспортних), галузь біоенергетики, проекти по утилізації побутових відходів, а також туристичні проекти, в рамках яких можна організовувати відпочинок та оздоровлення дітей із програмами культурного розвитку.

Голова Київської ОДА підкреслив, що столична область зацікавлена у технологічних розробках КНР, які можна застосувати у хімічній промисловості, переробній галузі, тепличному господарстві, альтернативній енергетиці, транспортній сфері.

«Київщина є інвестиційно привабливим регіоном, і ми відкриті для спільної взаємовигідної співпраці із китайськими партнерами. Пропонуємо започаткувати пілотний проект нашої співпраці на рівні Київської області і окремих провінцій КНР, конкретних китайських підприємств, які хочуть вийти на рівень міжнародної співпраці та менеджменту. В основі перемовин мають бути конкретні плани та дії. Ми зі свого боку пропонуємо обмінятися пропозиціями, створити робочу групу із числа представників Київщини і китайської сторони, відпрацювати чітку «дорожню карту» співпраці. Ми прагнемо залучати нові інвестиції, створювати нові робочі місця і розвивати нові джерела наповнення бюджетів», - зазначив голова Київської ОДА.

Окремо Максим Мельничук зупинився на аграрному потенціалі області. Київщина має чималий резерв земель сільськогосподарського призначення – 1 млн. 400 тис. гектар. При цьому фактично відсутня переробна галузь. Тому ця ланка для співробітництва була теж озвучена як одна із ключових.

У відповідь представники китайської делегації підкреслили, їх бачення щодо напрямків можливої співпраці співпадає із пропозиціями керівництва Київської ОДА. Руслан Осипенко зауважив падіння товарообороту між Україною і Китаєм упродовж двох останніх років і наголосив на прагненні покращити цей показник у перспективі.

«Упродовж 2014 і 2015 років ми спостерігали зниження товарообороту між Україною і Китаєм. У нас є бажання знову вийти на вищі показники товарообороту, які були у 2013 році. Для цього Китай готовий вкладати свої кошти та інвестувати капіталовкладення у ті проекти, які нині є пріоритетними для Київщини. Вважаю нашу сьогоднішню зустріч і підписання Меморандуму про співпрацю хорошим стартом для започаткування спільних проектів», - зазначив виконавчий директор Китайської торгової асоціації.

На завершення зустрічі сторони офіційним документом закріпили співпрацю, підписавши Меморандум про співробітництво між Київською ОДА та Китайською торговою асоціацією.

Голова КОДА взяв участь у церемонії закладання капсули під будівництво житла для бійців АТО

25 березня у селі Щасливе Бориспільського району відбулася церемонія закладання капсули під будівництво житлового комплексу, в якому понад 20 квартир будуть виділені для демобілізованих бійців АТО та їх родин. Участь в урочистій церемонії взяли голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, його заступник Андрій Янченко, представники компанії-забудовника.

Очікується, що перша черга будівництва буде завершена вже наприкінці цього року. Квартири здаватимуть «під ключ», з готовим внутрішнім оздобленням. Таким чином, заселитися у перші квартири мешканці майбутнього житлового комплексу зможуть на початку наступного року.

Коментуючи ситуацію із матеріально-соціальним забезпеченням демобілізованих та родин загиблих воїнів, Максим Мельничук зауважив, що питання допомоги бійцям АТО є одним із пріоритетних у соціальній політиці і перебуває на постійному контролі у обласного керівництва.

«У нас є чимало соціальних зобов’язань перед воїнами, які служать своєму народу і захищають суверенітет і цілісність рідної країни на сході. Ми маємо соціальні проекти і програми, які хочемо реалізувати, і сподіваємося, що і депутати різних рівнів, і громадськість підтримають наші ініціативи. Зокрема, розглядаємо питання по переведенню в область санаторію, де проходитимуть курс реабілітації наші поранені бійці. Також докладаємо зусиль до спрощення земельного питання. Разом з обласним управлінням Держгеокадастру відпрацьовуємо всі можливості задля того, щоби всі, хто претендує на земельну ділянку, були нею забезпечені», - зазначив голова Київської ОДА.

У Борисполі запрацювала нова патрульна поліція

25 березня у Борисполі було дано старт роботі нової патрульної поліції міста. Участь у церемонії складання присяги місцевими поліцейськими взяли Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе та голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук.

Громадський порядок та безпеку дорожнього руху у Борисполі забезпечуватиме 171 поліцейський. Щодня вулицю міста і територію міжнародного аеропорту «Бориспіль» патрулюватиме 12 екіпажів. Очолила місцеве управління Національної поліції Майя Бреславська, котра стала першою у країні дівчиною, яка прийняла присягу у якості командира патрульної служби. До слова, середній вік патрульного у Борисполі складає 25 років, 80% з них мають вищу освіту, 15% особового складу – це жінки.

Цікавий і той факт, що у новій поліції Борисполя служитиме одразу вісім колишніх бійців АТО. Є серед них і один «кіборг» на ім’я Віталій Горкун, який боровся за аеропорт Донецька і брав участь у звільненні Слов’янська. Боєць нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Бориспіль став 19-м за рахунком місто у країні, де запрацювала нова патрульна поліція. Вітаючи поліцейських, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підкреслив, що нові поліцейські взяли на себе «дуже складну і відповідальну місію – захищати права і свободи людини і громадянина, захищати спокій у рідному місті і щоб кожна родина, кожна людина почували себе в безпеці».

«Ви прийняли рішення служити українському народу. Ваша відповідальність, ваше рішення захищати людей, ваша сила і віра в те, що ви робите правильну справу, є визначальними для майбутнього кожного з вас і майбутнього української поліції в цілому. Захищайте Бориспіль, захищайте громадян і виконуйте свій священний обов’язок», - зазначив Глава Уряду.

Керівник Київської області Максим Мельничук переконаний, що нові українські поліцейські є «взірцем справжнього офіцера поліції західного взірця, які мають високий рівень компетентності у законах і відповідний рівень фізичної підготовки, а також можуть надати першу медичну допомогу».

«Конструктивна реформа МВС, а саме введення в роботу нової Національної поліції, вже дала свої результати у нашій країні. І сьогодні Бориспіль став черговим на мапі України містом, де громадський порядок і безпеку на вулицях забезпечуватимуть нові патрульні. Це місто завжди мало стратегічне географічне значення для країни. Неподалік нього знаходиться однойменний міжнародний аеропорт, до того ж поруч проходить один із основних автошляхів до столиці. Приємно констатувати, що відтепер Бориспіль у безпечних та надійних руках молодих та енергійних патрульних», - зазначив голова Київської облдержадміністрації.