Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

"Урядова гаряча лінія"

На допомогу захисникам Батьківщини!У Київській облдержадміністрації підписали Меморандум про співробітництво із Китайською торговою асоціацією

Відбулася робоча зустріч керівництва Київської облдержадміністрації із китайською делегацією бізнес-представників, яка завершилася підписанням Меморандумом про співробітництво між Київською ОДА та Китайською торговою асоціацією. Сторони обговорили можливості створення бізнес-проектів для залучення китайських інвестицій у столичній області, визначили пріоритетні напрямки спільної діяльності і домовилися про створення робочої групи, яка і займатиметься розробкою потенційних проектів.

Київську облдержадміністрацію на зустрічі представляли її голова Максим Мельничук, заступник голови Ігор Любко, начальник управління з питань власності Валерій Криворог. До китайської делегації увійшли представники різних підприємств, а очолили її виконавчий директор Китайської торгової асоціації Руслан Осипенко та торговий представник Китаю в Україні Лю Цзюнь.

Сторони обговорили можливості співпраці і дійшли згоди щодо багатьох взаємовигідних напрямків для розвитку співробітництва на території Київщини. Максим Мельничук зауважив, що підґрунтя для українсько-китайських проектів є у багатьох сферах. Цікавим з огляду співпраці є сільськогосподарське машинобудування, розвиток різних інфраструктурних проектів (логістичних, транспортних), галузь біоенергетики, проекти по утилізації побутових відходів, а також туристичні проекти, в рамках яких можна організовувати відпочинок та оздоровлення дітей із програмами культурного розвитку.

Голова Київської ОДА підкреслив, що столична область зацікавлена у технологічних розробках КНР, які можна застосувати у хімічній промисловості, переробній галузі, тепличному господарстві, альтернативній енергетиці, транспортній сфері.

«Київщина є інвестиційно привабливим регіоном, і ми відкриті для спільної взаємовигідної співпраці із китайськими партнерами. Пропонуємо започаткувати пілотний проект нашої співпраці на рівні Київської області і окремих провінцій КНР, конкретних китайських підприємств, які хочуть вийти на рівень міжнародної співпраці та менеджменту. В основі перемовин мають бути конкретні плани та дії. Ми зі свого боку пропонуємо обмінятися пропозиціями, створити робочу групу із числа представників Київщини і китайської сторони, відпрацювати чітку «дорожню карту» співпраці. Ми прагнемо залучати нові інвестиції, створювати нові робочі місця і розвивати нові джерела наповнення бюджетів», - зазначив голова Київської ОДА.

Окремо Максим Мельничук зупинився на аграрному потенціалі області. Київщина має чималий резерв земель сільськогосподарського призначення – 1 млн. 400 тис. гектар. При цьому фактично відсутня переробна галузь. Тому ця ланка для співробітництва була теж озвучена як одна із ключових.

У відповідь представники китайської делегації підкреслили, їх бачення щодо напрямків можливої співпраці співпадає із пропозиціями керівництва Київської ОДА. Руслан Осипенко зауважив падіння товарообороту між Україною і Китаєм упродовж двох останніх років і наголосив на прагненні покращити цей показник у перспективі.

«Упродовж 2014 і 2015 років ми спостерігали зниження товарообороту між Україною і Китаєм. У нас є бажання знову вийти на вищі показники товарообороту, які були у 2013 році. Для цього Китай готовий вкладати свої кошти та інвестувати капіталовкладення у ті проекти, які нині є пріоритетними для Київщини. Вважаю нашу сьогоднішню зустріч і підписання Меморандуму про співпрацю хорошим стартом для започаткування спільних проектів», - зазначив виконавчий директор Китайської торгової асоціації.

На завершення зустрічі сторони офіційним документом закріпили співпрацю, підписавши Меморандум про співробітництво між Київською ОДА та Китайською торговою асоціацією.