"Урядова гаряча лінія"

Переяслав-Хмельницький об’єднаний міський військовий комісаріат здійснив першу відправку призовників до лав Збройних Сил України

19 квітня 2017 року  українське військо поповнили 8 переяславців. Два з них представляли місто, шість були призвані з району. Наймолодшому призовнику Руслану Стременцову із Гланишева виповнилось 20 років. Найстаршому, Олегу Барану з Дем’янець виповнилось 25 років. Зранку біля військового комісаріату зібрались майбутні військовослужбовці та родичі, котрі прийшли провести хлопців. На заході був присутній міський голова Тарас Костін, котрий побажав хлопцям гарної служби та швидкого повернення додому. І по чоловічі потис кожному руку. Хлопці тримались мужньо, демонструючи  готовність до виконання свого військового обов’язку. Рідні обіймали хлопців, ледь стримуючи хвилювання.

Цього року на призов до війська потрапляють придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку й не мають права на звільнення, або відстрочку від призову в армію України. Термін проходження військової служби для призовників без вищої освіти – 18 місяців, зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців.

Згідно Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” кожен, хто отримав персональну повістку має з’явитися у військовий комісаріат у зазначений термін. Якщо призовник ухиляється від прибуття до військкомату, йому загрожує адміністративна відповідальність. Зокрема, ухиляння від призову тягне за собою обмеження волі строком до трьох років.

У Міністерстві оборони запевняють, жодного з призовників не залучатимуть до участі в антитерористичній операції на сході України.